Grudzień 2014

Poniedziałek, 29 grudnia 2014 08:31

Wigilijne spotkanie w Kąpielach Wielkich - korespondencja

"Ludzie z betonowego chodnika, wszyscy samotni... mijamy się pospiesznie, potem zapominamy. Ułamki sekundy - tysiące twarzy - miliony smutków, miliony miłości i samotności... Jestem jednym z przechodniów...". Tymi słowami 21 grudnia 2014r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich rozpoczęli przepiękne bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Joanny Duch, Agnieszki Maj-Koryczan i Wiktora Fuglewicza.

Poniedziałek, 29 grudnia 2014 07:49

Pożar w Rajach

Ok. godz. 3 nocy 26 grudnia w tzw. Rajach przy ul. Łukasińskiego w Wolbromiu, doszło do pożaru dwóch mieszkań, z których ewakuowano dziewięć osób. Żaden z mieszkańców nie doznał poważniejszych obrażeń. Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Adam Zielnik, który zaproponował pokrzywdzonym lokatorom mieszkania zastępcze.

Piątek, 19 grudnia 2014 14:56

Informacja Burmistrza

Burmistrz MiG Wolbrom informuje, iż od dn. 5 stycznia 2015 r. ulegają zmianie godziny pracy Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu:

Piątek, 19 grudnia 2014 14:50

Informacja Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje: od 1 stycznia 2015 r. wchodzą w życie nowe obowiązki wynikające ze zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mające zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r.

Piątek, 19 grudnia 2014 14:48

Informacja Urzędu Skarbowego

Od 1 stycznia 2015 r. kolejne grupy podmiotów, wymienione w § 4 w/w rozporządzenia będą musiały rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej - niezależnie od uzyskanego obrotu. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o przepisach rozporządzenia z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2014 r. poz.1544).