Grudzień 2014

Czwartek, 18 grudnia 2014 13:40

Wigilia w WTZ

Przedświąteczny czas obfituje w okolicznościowe spotkania. Dziś przy wigilijnym stole spotkali się podopieczni WZT w Lgocie Wolbromskiej. Wcześniej dokonano otwarcia kolejnej, siódmej już pracowni, dzięki której z rehabilitacji społecznej i zawodowej będzie mogła korzystać kolejna piątka uczestników.

Środa, 17 grudnia 2014 16:01

Śmieci do powtórki

28.11 2014 r. upłynął termin składania ofert w ogłoszonym przez Gminę Wolbrom przetargu mającym wyłonić firmę, która przez 1,5 roku będzie prowadzić na naszym terenie gospodarkę odpadami komunalnymi. Po wprowadzeniu nowych zasad obowiązujących gminy w tym zakresie przez ostatnie 18 miesięcy śmieci z naszych domowych gospodarstw odbierał i zagospodarowywał ZGK „Bolesław” Sp. z o.o. Umowa podpisana w wyniku pierwszego przetargu kończy się 31 grudnia. Efekt przetargu jest dla gminy kłopotliwy.

Środa, 17 grudnia 2014 14:35

Trzecia sesja RM 30 grudnia

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w roku 2014 została wyznaczona na dzień 30 grudnia. Program przewiduje m. in. – jak to zwykle na końcu roku - uporządkowanie spraw związanych z realizacją budżetu, aktualizację wieloletniego planu finansowego, a także ustalenie pensji nowego burmistrza i zmianę jednej z uchwał podjętych wcześniej.

Wtorek, 16 grudnia 2014 13:36

Świąteczny koncert Actus Animi

Sala widowiskowa "pękająca w szwach", radosne emocje, zapach nadchodzących świąt, bajeczne kostiumy i czar muzyki... Doroczny bożonarodzeniowy koncert zespołu Actus Animi, który odbył się w ostatnią niedzielę, jak zwykle dostarczył tłumowi widzów niezapomnianych wrażeń. Możliwe, że gdyby sala była dwa razy większa i tak brakłoby miejsc! Brawo Lodowa Królowo Kasiu! W załączeniu relacja fotograficzna Pauliny Kozieł - może dzięki niej uda się Wam poczuć choć odrobinę tego klimatu...

Wtorek, 16 grudnia 2014 07:50