Grudzień 2014

Piątek, 19 grudnia 2014 11:40

Lekcje tradycji i lokalnej historii w SP 1

Przekazywanie tradycji i wiedzy o lokalnej historii jest ważnym elementem budowania tożsamości narodowej i patriotyzmu. W SP1 zakończono właśnie projekt „Coolturalnie o Wolbromiu i regionie” wsparty finansowo przez TRI Poland i merytorycznie - przez całe grono pasjonatów i ludzi dobrej woli. Projekt miał za zadanie zapoznanie uczniów szkoły z historią w lokalnym kontekście, a także pokazanie elementów tradycji regionalnych i zanikających zawodów, z których niegdyś słynął Wolbrom.

Piątek, 19 grudnia 2014 09:56

Wywóz śmieci w I kwartale 2015

W związku z unieważnieniem przetargu na wywóz odpadów komunalnych od 1 stycznia 2015 burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik podjął decyzję o udzieleniu zamówienia z wolnej ręki ZGK Bolesław, dotychczasowemu wykonawcy usługi. Zanim zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty kolejny przetarg nasze śmieci będą wywożone na zasadach obowiązujących przez ostatnie półtora roku. Poniżej zamieszczamy harmonogram odbioru odpadów:

Piątek, 19 grudnia 2014 09:10

Hej kolęda!

W ferworze świątecznych przygotowań społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu znalazła czas na chwilę radosnej zadumy w bożonarodzeniowej atmosferze. Wczorajszego popołudnia w szkolnych murach rozbrzmiały kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki. Przypomniano też stare polskie zwyczaje związane z Wigilią i świętami Bożego Narodzenia.

Piątek, 19 grudnia 2014 07:23

Uwaga - brak wody!

WZWiK informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 19 grudnia w godz. 8-17 wystąpi brak dostaw wody na ul. Żwirki i Wigury od placu autobusowego do Rynku. Zakład przeprasza za utrudnienia

Czwartek, 18 grudnia 2014 14:46

Ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert, ogłoszonego zarządzeniem nr 169/2014 Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom z dnia 20 listopada 2014 roku na realizację zadania publicznego w 2015 roku.

Zarządzenie nr 9/2014 z dnia 18 grudnia 2014 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na zlecenie w 2015 r. realizacji zadania publicznego organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1118)