Poniedziałek, 22 listopada 2021 13:51

Najlepsze życzenia dla krwiodawców

Z okazji obchodzonych w dniach 22-26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Wolbromiu Bartłomiejem Żurkiem, składają krwiodawcom Ziemi Wolbromskiej życzenia sukcesów w dalszej działalności na rzecz ratowania drugiego człowieka oraz w życiu osobistym.

Poniedziałek, 22 listopada 2021 13:00

ZACZYTANE PRZERWY W ZESPOLE SZKÓŁ W WOLBROMIU

Początek października – miesiąca bibliotek szkolnych – rozpoczęliśmy od udziału w VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Zorganizowaliśmy również „Drugie życie książki” - coroczną szkolną darmową wymianę książek. Natomiast pod koniec miesiąca aktywnie włączyliśmy się w II Międzynarodową edycję VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Piątek, 19 listopada 2021 14:33

Mamy 16,6 mln. zł. z Polskiego Ładu na dokończenie kanalizacji Aglomeracji Wolbrom

Miło nam poinformować, iż w ramach pierwszego, pilotażowego naboru do „Polskiego Ładu”, Gmina Wolbrom otrzymała 11,4 mln. zł. na dokończenie kanalizacji Aglomeracji Wolbrom. To jednak nie wszystko, kolejne 5,2 mln. zł. w ramach „Polskiego Ładu” zostało niedawno przyznane na realizację inwestycji wodno-kanalizacyjnych na terenie wolbromskiej gminy. W otrzymaniu jakże ważnych dla gminy dotacji, ponownie pomógł Wiceminister Sportu i Turystyki Jacek Osuch.

Piątek, 19 listopada 2021 14:29

Konkurs "Ochrona zabytków Małopolski" -nabór wniosków na 2022 r.

Skorzystaj z dotacji na ratowanie zabytków. 15 listopada ogłoszony został nowy nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa małopolskiego w ramach konkursu „Ochrona zabytków Małopolski 2022”.

Piątek, 19 listopada 2021 14:02

Fundusze Europejskie. Zimą wypoczywaj w Małopolsce!

Trwa kolejna odsłona kampanii billboardowej promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce. Kampania prezentuje inwestycje unijne dedykowane zimowemu wypoczynkowi w regionie. Jej celem jest dotarcie do mieszkańców regionu z informacją nt. nowoczesnej infrastruktury i różnorodnych form wypoczynku oraz zachęcenie do zwiedzania Małopolski zimą.