Sobota, 23 października 2021 14:06

KOMUNIKAT z dnia 23.10.2021 r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu w sprawie przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Lgocie Wielkiej z dn. 23.10.2021r.

KOMUNIKAT Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu z dnia 23 października 2021 r. w sprawie przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Lgota Wielka, zaopatrującego miejscowości Lgota Wielka, Wierzchowisko (z wyłączeniem kolonii Marianów), Budzyń, Poręba Górna od nr 1 do 111C, Wolbrom, ul. Brzozowska, Brzozówka z wyłączeniem nr od 1 do 17 oraz Zasępiec.

Piątek, 22 października 2021 13:27

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2021/2022

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Czwartek, 21 października 2021 13:32

WZWKGKiM Sp. z o.o. wyznacza zamienne punkty poboru wody do spożycia ze zbiorników

W związku z brakiem przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Lgocie Wielkiej, zaopatrującego miejscowości: Lgota Wielka, Wierzchowisko (z wyłączeniem kolonii Marianów), Budzyń, Poręba Górna (od nr 1 do 111C), Wolbrom ul. Brzozowska, Brzozówka (z wyłączeniem nr od 1 do 17), Zasępiec, WZWKGKiM Sp. z o.o. wyznacza zamienne punkty poboru wody do spożycia z przygotowanych do tego celu zbiorników w punktach:

Czwartek, 21 października 2021 12:04

Oferta realizacji zadnia publicznego

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. publikujemy uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego, która wpłynęła do UMiG Wolbrom w dniu 18 października 2021 roku na "Utrzymanie gotowości ratowniczej na terenie Gminy Wolbrom".

Czwartek, 21 października 2021 12:00

Jednostki OSP dostarczają już wodę bytową

Wolbromski Zakład Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. informuje, że począwszy od dnia 21.10.2021r w godzinach od 9:00 oraz od 16:00, Jednostki Straży Pożarnej będą rozwozić wodę do celów bytowych, w miejscowościach Lgota Wielka, Wierzchowisko (z wyłączeniem kolonii Marianów), Budzyń, Poręba Górna (od nr 1 do 111C), Wolbrom ul. Brzozowska, Brzozówka (z wyłączeniem nr od 1 do 17), Zasępiec.