Wtorek, 16 listopada 2021 12:06

I etap budowy chodnika w Wierzchowisku na ukończeniu

Do końca zmierza budowa I etapu chodnika w Wierzchowisku. Ekipy budowlane WZWKGKiM wykładają kostką brukową już ostatnie metry, zaplanowanego na ten rok, 420 metrowego odcinka. Jak już informowaliśmy, w przyszłym roku rozpocznie się budowa II etapu, czyli kolejnego 420 metrowego odcinka. Tym samym wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 783 w Wierzchowisku, do końca 2022 roku przybędzie łącznie ok. 840 mb. nowego chodnika.

Poniedziałek, 15 listopada 2021 14:04

Kolejny krok do domknięcia wolbromskiej obwodnicy

Przed dwoma laty zakończyła się budowa dwóch odcinków wyczekiwanej od lat obwodnicy Wolbromia, odcinka I etapu o długości 1,049 km od ul. Miechowskiej (DW 783) do ul. Brzozowskiej oraz 2,663 km odcinka II etapu (od ul. Brzozowskiej do ul. Skalskiej). Aby południowa obwodnica spełniała swoje zadania i wyprowadzała uciążliwy ruch samochodowy poza miasto, a w szczególności udrożniła ruch w rejonie skrzyżowania przy przejeździe kolejowym na ul. Krakowskiej, budowa III etapu obwodnicy od ulicy

Sobota, 13 listopada 2021 16:54

Kondolencje dla Pana Mariana Hata

.

Sobota, 13 listopada 2021 16:51

Kondolencje dla Pana Mariana Hata

.

Czwartek, 11 listopada 2021 12:05

103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Dziś 11 listopada świętujemy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, obchody Święta Niepodległości również w tym roku mają charakter symboliczny. W Wolbromiu o godzinie 10.00 odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Katarzyny, którą sprawował ks. kan. Zbigniew Luty. Na transmisję mszy świętej on-line, wszystkich mieszkańców zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom.