Czwartek, 18 listopada 2021 12:49

Grypa ptaków, czy przestrzegasz zasad bioasekuracji?

W zawiązku z potwierdzonymi przypadkami wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtyp H5N8 u drobiu na terenie naszego kraju Powiatowy Lekarz Weterynarii w Olkuszu prosi o powiadomieniu mieszkańców swoich gmin o konieczności zastosowania właściwej bioasekuracji w hodowlach przydomowych drobiu. Należy przestrzegać zasad ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa powodującego grypę ptaków poprzez:

Czwartek, 18 listopada 2021 11:02

"W świecie muzyki" - Wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych w dostępie do różnych form rehabilitacji społecznej i zawodowej

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu realizuje zadanie publiczne przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego pn.: „W świecie muzyki” – Wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych w dostępie do różnych form rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Środa, 17 listopada 2021 11:50

Ruszyły modernizacje i remonty dróg ze środków budżetu gminy

Podobnie jak w latach ubiegłych, wyremontowane ze środków budżetu gminy zostaną kolejne odcinki dróg. Jeśli tylko pozwolą warunki pogodowe, do końca 2021 roku zostaną wyremontowane i zmodernizowane odcinki dróg o łącznej długości ok, 2,4 km. Gmina Wolbrom przeznaczy na ten cel ok. 1,06 miliona złotych. Tegoroczne zamówienie pn.: „Modernizacje i remonty dróg gminnych oraz dojazdowych do pól” obejmuje 5 części zadań:

Środa, 17 listopada 2021 08:41

Drogi dojazdowe do pól już gotowe

Zakończyły się prace przy FOGR-ówkach, czyli modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Z siedmiu zaplanowanych wcześniej na ten rok odcinków dróg wykonano pięć w: Domaniewicach (odcinek ok. 140 m.), Lgocie Wielkiej (odc. ok. 240 m.), Miechówce (odc. ok. 380 m.) i Wolbromiu na Kamiennej Górze (odc. 155 m) i ul. Wyzwolenia (odc. ok. 410 m.). Modernizacje odcinków dróg w Łobzowie i Porębie Dzierżnej, zostały przesunięte do realizacji w 2022 r.

Wtorek, 16 listopada 2021 13:23

Modernizacja ul. Działkowej w Zabagniu rozpoczęta

Przed trzema laty, w 2018 roku domostwa przy ul. Działkowej w Zabagniu zostały skanalizowane. We wrześniu b.r. zakończyły się z kolei prace ziemne przy budowie ponad kilometrowej długości odcinka sieci gazociągowej wzdłuż ul. Działkowej oraz Źródlanej. To nie koniec jednak zaplanowanych inwestycji przy tejże ulicy. Niedawno rozpoczęła się modernizacja jej nawierzchni na odcinku ok. 780 metrów. Przygotowywany jest podkład z kruszywa pod nową warstwę mieszanki asfaltowej.