Kwiecień 2020

Sobota, 04 kwietnia 2020 20:03

Respirator z Wolbromia dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Przed dwoma tygodniami, z powodu zagrożenia koronawirusem Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik zapowiedział rezygnację z corocznych dni miasta oraz innych imprez, by zaoszczędzone w ten sposób środki przekazać na zakup sprzętu medycznego. Zakup posłuży m.in. na doposażenie lokalnej służby zdrowia oraz szpitali właściwych dla Miasta i Gminy Wolbrom. Zgodnie z zapowiedzią respirator z Wolbromia wkrótce trafi do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Sobota, 04 kwietnia 2020 13:21

Dołącz do 3,6 mln użytkowników PUE - kontaktuj się z ZUS przez internet

Nie musisz wychodzić z domu, by wysyłać wniosek do ZUS, sprawdzić czy podlegasz ubezpieczeniu chorobowemu bądź zdrowotnemu, albo samodzielnie pobrać niektóre dokumenty. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do założenia profilu na swojej Platformie Usług Elektronicznych. Można to zrobić samodzielnie i z domowego komputera.

Sobota, 04 kwietnia 2020 11:53

Od dziś zakaz wstępu do lasu. Za jego złamanie grozi nawet 5 tys. zł mandatu

Nie tylko miejskie parki, skwery i promenady, ale także naturalne tereny zielone zostały objęte zakazem spacerów. To efekt obaw, że w weekend lasy staną się miejscem masowych wizyt, co przyczyni się do rozprzestrzeniania koronawirusa. O tymczasowym zakazie wstępu (do 11 kwietnia br. włącznie) do lasów zarządzanych przez Lasy Państwowe oraz Parków Narodowych poinformowało Ministerstwo Środowiska w piątkowe popołudnie.

Sobota, 04 kwietnia 2020 11:18

Wsparcie w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej - pobierz informatory

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało zestaw informatorów, w których w przystępny sposób wyjaśnione zostały kwestie skorzystania z poszczególnych instrumentów wsparcia uruchomionych w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. Kilka dni temu Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. Tarczę Antykryzysową – pakiet rozwiązań, którego głównym założeniem jest wsparcie przedsiębiorców i pracowników w tym trudnym okresie.

Piątek, 03 kwietnia 2020 13:05

Dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników

Od 1 kwietnia przedsiębiorcy mogą wnioskować do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników w związku z kryzysem wywołanym przez rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. Pieniądze pochodzą z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Wypłaty świadczeń będą możliwe do końca 2020 roku.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|