Kwiecień 2020

Piątek, 24 kwietnia 2020 09:32

Miejska fontanna nie zostanie uruchomiona w terminie

Tradycyjnie przed 1 maja w Wolbromiu powinien rozpocząć się sezon fontannowy. W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa miejska fontanna na Rynku nie zostanie uruchomiona w terminie. Może być nośnikiem koronawirusa. Urząd otrzymał w tej sprawie zalecenia z sanepidu.

Czwartek, 23 kwietnia 2020 20:57

Targowisko wolbromskie czynne również w piątki i soboty

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu ze strony konsumentów jak i handlujących Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik poszerzył usługi handlu na wolbromskim targowisku o kolejne dni. Zgodnie z decyzją burmistrza handlowym dniem na targowisku jest najbliższy piątek 24.04 oraz sobota 25.04.2020, przy czym godziny otwarcia, asortyment oraz obostrzenia obowiązują takie jak w czwartek 23 kwietnia.

Wtorek, 21 kwietnia 2020 16:33

Od 22 kwietnia rusza targowisko w Wolbromiu

Zamknięte przed miesiącem, w związku ze stanem epidemiologicznym targowisko miejskie w Wolbromiu z dniem 22 kwietnia zaczyna na nowo funkcjonować. Na razie dopuszczalny będzie handel produktami żywnościowymi, owocami, warzywami, produktami rolnymi, jak również sadzonkami i rozsadzeniami. Informację o częściowym otwarciu targowiska przekazał Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

Wtorek, 21 kwietnia 2020 15:07

Zagrożenie pożarowe w lasach

W związku z występowaniem na terenie województwa małopolskiego III stopnia zagrożenia pożarowego w lasach w celu uniknięcia niepowetowanych strat środowiska naturalnego w wyniku mogącego powstać pożaru, apelujemy o rozwagę, rozsądek oraz zastosowanie się do niżej wymienionych zasad podczas przebywania na obszarach leśnych.

Wtorek, 21 kwietnia 2020 15:00

Ważna informacja. Przedłużenie ważności dokumentów komunikacyjnych

W dniu 18 kwietnia 2020 r. weszła w życie nowelizacja przepisów ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Zostały w niej przyjęte opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury rozwiązania, polegające na przedłużeniu ważności:

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|