Styczeń 2017

Poniedziałek, 16 stycznia 2017 11:59

Załóż firmę przez telefon!

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji.

Poniedziałek, 16 stycznia 2017 11:24

FAGUMIT Sp. z o.o. w Wolbromiu poszukuje pracowników

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz ugruntowana pozycja największego producenta węży średnio i niskociśnieniowych w Polsce gwarantuje naszym krajowym i zagranicznym kontrahentom wysoką jakość wyrobów i stabilność współpracy. Uzyskaliśmy wszystkie niezbędne uprawnienia co w połączeniu z Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001 potwierdza wysoką jakość naszych wyrobów. Fabryka posiada duże możliwości w zakresie produkcji wyrobów specjalnego przeznaczenia.

Poniedziałek, 16 stycznia 2017 11:11

Zaproszenie na szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Zespół Powiatowy w Olkuszu zaprasza na szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

Poniedziałek, 16 stycznia 2017 11:01

Akcja E-PIT – rozlicz się przez internet

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu zachęca podatników do przesyłania zeznań rocznych drogą elektroniczną. Dzięki takiej formie rozliczenia szybciej otrzymają Państwo zwrot nadpłaconego podatku, nie trzeba oczekiwać w kolejkach na złożenie zeznania i macie Państwo pewność, że po pobraniu Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO),  że zeznanie dotarło do urzędu.

Sobota, 14 stycznia 2017 08:13

Czternastego o czternastkach

Zgodnie z przewidywaniami burmistrza Adama Zielnika, wprowadzenie nowych standardów dotyczących organizacji pracy szkół i placówek prowadzonych przez Gminę, przynosi wymierne efekty. Styczeń 2017 r. jest pierwszym miesiącem pierwszego roku w historii naszej gminy, kiedy nie będzie konieczności wypłaty przysłowiowej 14-stki nauczycielom, ponieważ średnie wynagrodzenie nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego było wyższe niż określone w art. 30 ust. 3 Karty Nauczyciela.