Styczeń 2017

Piątek, 06 stycznia 2017 19:42

Mimo mrozu Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wolbromia

Po raz drugi ulicami Wolbromia przeszedł Orszak Trzech Króli. Kilkunastostopniowy mróz nie odstraszył zbytnio mieszkańców. Choć w tym roku nie było takich tłumów jak w zeszłym, to i tak w śpiewnym Orszaku, prowadzonym przez inicjatora wydarzenia ks. prob. Zbigniewa Lutego, udział wzięło blisko sto osób. Mróz spowodował jednak zmianę planów. Orszak, który przeszedł jedynie ulicą Mariacką oraz Miechowską wszedł bezpośrednio do świątyni pw. św. Katarzyny z pominięciem spotkania na płycie Rynku.

Czwartek, 05 stycznia 2017 13:08

Spotkania informacyjne MOWES w Małopolsce Zachodniej

Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedsiębiorców społecznych oraz osoby, które poszukują wsparcia w realizacji inicjatyw społecznych na spotkanie, które odbędzie się 9 stycznia (poniedziałek) równolegle w 4 małopolskich miastach:

Czwartek, 05 stycznia 2017 09:29

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20. grudnia 2016r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. Poz. 2091). Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Olkuszu informuje o obowiązywaniu przepisów w/w rozporządzenia od dnia 27. grudnia 2016r. tj. zawartych w nim nakazów i zakazów, a także innych ograniczeń.

Czwartek, 05 stycznia 2017 09:04

Wostal spółka z o.o. poszukuje pracowników

Zakłady Mechaniczno-Kuźnicze „Wostal” Spółka z o.o. w Wolbromiu są producentem wyrobów i dostawcą usług dla wszystkich gałęzi przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem ponad 40-letniego doświadczenia w dostawach wyrobów do branży górniczej, budowlanej i transportu technologicznego. Profil naszej działalności jest wynikiem połączenia produkcji odkuwek oraz wytwarzania konstrukcji stalowych. Firma posiada 3 wydziały produkcyjne mieszczące się w dwóch lokalizacjach na terenie Wolbromia.

Środa, 04 stycznia 2017 20:00

Która droga czyja i kto ją odśnieża?

W związku z wystąpieniem utrudnień związanych z obfitymi opadami śniegu, przypominamy w jaki sposób można porozumieć się z zarządcami poszczególnych dróg na terenie naszej gminy – przypominamy kolejny raz, że gmina nie jest odpowiedzialna za odśnieżanie wszystkich dróg na swoim terenie, a kategoria drogi wynika z jej funkcji w sieci drogowej Polski.