Czwartek, 08 grudnia 2016 22:10

Burmistrz wśród krwiodawców

Jak co roku, obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa przypadające stanowią okazję do złożenia podziękowań wszystkim tym, którzy przyczynili się do ratowania życia ludzkiego, są okazją do spotkań z osobami, które czynnie wspierają ideę honorowego krwiodawstwa. Uroczyste spotkania, odbyły się w najstarszym Klubie HDK w powiecie olkuskim, działającym przy FTT Wolbrom S.A. a także w ZMK Wostal. Z krwiodawcami obu klubów spotkał się burmistrz Wolbromia Adam Zielnik.

Czwartek, 08 grudnia 2016 09:26

100 lat Edwarda Pindery z Łobzowa

Szacuje się, że na świecie żyje ok. 455 tys. stulatków, a do 2050 roku ich liczba może przekroczyć nawet milion. Przepisów na długowieczność jest pełno, ale co tak naprawdę decyduje o tym czy dane nam będzie dożyć sędziwego wieku? Tego nie potrafi nikt dokładnie sprecyzować. 6 grudnia 2016 r. burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszką Gołembiowską – Karoń złożył okolicznościową wizytę obchodzącemu setne urodziny jubilatowi z Łobzowa.

Czwartek, 08 grudnia 2016 09:07

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych – z wizytą u przedszkolaków

Tym razem z prelekcją na temat bezpieczeństwa udaliśmy się do przedszkoli, aby przekazać najmłodszym cenne wskazówki i rady dotyczące poruszania się po drodze i nie tylko. Wraz z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Wolbromiu – Piotrem Serwatką oraz przedstawicielami firmy FIBER przypominaliśmy maluchom jak ważne jest dbanie o codzienne bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły.

Środa, 07 grudnia 2016 15:28

Przedsiębiorcy, nie dajcie się oszukać! Zarówno wpis, jak i zmiana do CEIDG są bezpłatne

Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE. Pisma do przedsiębiorców z wezwaniem do opłaty za wpis są próbami wyłudzenia pieniędzy. Ktokolwiek dostał takie pismo, powinien wyrzucić je po prostu do kosza i absolutnie nie wnosić żadnych opłat.

Środa, 07 grudnia 2016 12:50

Czy w naszej gminie jest bezpiecznie?

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Wolbrom do udziału w debacie społecznej, której tematem będzie "Bezpieczeństwo w gminie Wolbrom". Debata odbędzie się 15 grudnia 2016 roku o godzinie 18.00 w remizie OSP w Łobzowie. Na spotkaniu z udziałem mieszkańców, przedstawicieli policji oraz przedstawicieli samorządu poruszane będą kwestie bezpieczeństwa w naszej gminie. Każdy uczestnik będzie mógł nie tylko zapoznać się z istniejąca sytuacją, ale także przedstawić swoje obawy i spostrzeżenia.