Sobota, 26 listopada 2016 17:17

Chcesz, a nie wiesz jak pozyskać dotacje z funduszy europejskich, przyjdź do UMiG Wolbrom

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Urząd Miasta i Gminy Wolbrom zapraszają mieszkańców Gminy Wolbrom na konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji z funduszy europejskich. Konsultacje odbędą się 5 grudnia 2016 roku (poniedziałek) w godz. 9.00-11.30, w budynku UMiG Wolbrom ul. Krakowska 1 (sala OC)

Sobota, 26 listopada 2016 12:13

Uwaga kierowcy! Wystąpią utrudnienia na ul. 1 Maja

Od poniedziałku, 28 listopada na ulicy 1 Maja rozpoczną się prace drogowe polegające na podnoszeniu zapadniętych studzienek. W związku z pracami wystąpią utrudnienia w ruchu. Ruch kołowy, miejscami odbywać się będzie wahadłowo. Kierowców prosimy o wyrozumiałość i jednocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowań.

Piątek, 25 listopada 2016 12:10

W poniedziałek 28.11.2016 spotkanie dotyczące dofinansowania na modernizację systemu ogrzewania

Wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom, zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na modernizację systemu ogrzewania zapraszamy na spotkanie w Domu Kultury w Wolbromiu w dniu 28.11.2016 o godzinie 16:00. Podczas spotkania przekazane zostaną szczegółowe informacje związane z zasadami uzyskania dotacji.

Piątek, 25 listopada 2016 10:27

Rozstrzygnięcie konkursu historyczno-literacko-plastycznego upamiętniającego bitwę pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem

W dniu 22. listopada w Zespole Szkół w Dłużcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu historyczno-literacko-plastycznego organizowanego z okazji kolejnej rocznicy bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest pani poseł Lidia Gądek, a honorowym patronatem objęli go: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, wójt gminy Klucze pan Norbert Bień oraz dyrektor ZS Dłużec pan Krzysztof Szczepankiewicz.

Piątek, 25 listopada 2016 07:30

Zaproszenie na spektakl ZWIĄZEK OTWARTY

9 grudnia o godzinie 19:00 Dom Kultury w Wolbromiu po raz kolejny gościć będzie aktorów Teatru Nowego w Zabrzu. Tym razem zaprezentuje on na naszej scenie spektakl pt. „Związek otwarty”. Jest to rewelacyjna komedia o małżeństwie, miłości i zdradzie, choć jest to tylko tło dla ukazanych z niezwykłym humorem naszych prywatnych przywar i zachowań.