Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » 100 lat Edwarda Pindery z Łobzowa

100 lat Edwarda Pindery z Łobzowa

2016-12-08 09:26:27

Szacuje się, że na świecie żyje ok. 455 tys. stulatków, a do 2050 roku ich liczba może przekroczyć nawet milion. Przepisów na długowieczność jest pełno, ale co tak naprawdę decyduje o tym czy dane nam będzie dożyć sędziwego wieku? Tego nie potrafi nikt dokładnie sprecyzować. 6 grudnia 2016 r. burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszką Gołembiowską – Karoń złożył okolicznościową wizytę obchodzącemu setne urodziny jubilatowi z Łobzowa.

Dostojnym jubilatem jest pan Edward Pindera, urodzony 06.12.1916 r. w Łobzowie. 26 lipca 1945 r. zdał egzamin mistrzowski w zawodzie stolarskim, dzięki czemu uzyskał tytuł mistrza stolarskiego. Swoje umiejętności stolarskie niejednokrotnie wykorzystywał w życiu. Na ścianach w jego domu wiszą obrazy, do których własnoręcznie wykonał ramy. Pan Edward to uśmiechnięty i pogodny stulatek, który uwielbia słodkości. Pomimo swego wieku wygląda lepiej niż nie jeden jego młodszy kolega. Opiekę nad jubilatem sprawują:  młodsza o 12 lat żona pana Edwarda- Leokadia wraz z synem Pawłem, a także córkami Anną i Elżbietą. Jak na swoje sto lat jubilat stara się być samodzielny, chociaż coraz większą trudność sprawia mu poruszanie się.
Obok życzeń złożonych stulatkowi wraz z kwiatami i prezentem w imieniu własnym i mieszkańców naszej gminy Adam Zielnik wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszką Gołembiowską – Karoń  przekazał na ręce pana Edwarda życzenia nadesłane przez Wojewodę Małopolskiego Józefa Pilcha i Premier Beatę Szydło. Wśród składających życzenia jubilatowi znalazły się również przedstawicielki ZUS, które wręczyły bukiet kwiatów oraz tradycyjnie przywiozły stulatkowi decyzję o przyznaniu honorowego świadczenia.

Przyłączamy się do życzeń dla uroczego Jubilata, życząc mu jeszcze wielu pięknych lat w zdrowiu i miłości bliskich.