Poniedziałek, 04 stycznia 2016 15:37

Nowy rok, nowe wyzwanie – korespondencja z DK Wolbrom

Cyfrowe kino, oferta imprez kulturalnych, która nigdy w dziejach wolbromskiego Domu Kultury nie była tak bogata, zmieniona strona wizualna instytucji, stanowiącej kulturalną wizytówkę miasta i gminy… to wszystko zajęło nam pięć lat. Wymagało ogromnego wkładu pracy, zaangażowania, śmiałych wizji, ale też kredytu zaufania. Zaufania ze strony mieszkańców miasta i gminy, którzy uwierzyli, że Dom Kultury może stać się bijącym sercem na kulturalnej mapie powiatu olkuskiego.

Poniedziałek, 04 stycznia 2016 13:25

Medal i podziękowania dla WOPR oraz Stanisława Starzyka

Podczas ostatniej grudniowej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu odbyła się miła uroczystość. Z okazji obchodzonej niedawno rocznicy powołania do służby Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego specjalną pamiątkową statuetką burmistrz Adam Zielnik dziękował ratownikom olkuskiego oddziału WOPR za ich 45 letnią niezawodną pracę. Odznaką „Zasłużony dla rozwoju Gminy Wolbrom został też uhonorowany prezes olkuskiego Oddziału Rejonowego WOPR Stanisław Starzyk.

Poniedziałek, 04 stycznia 2016 12:43

Ostatnia sesja w roku 2015

Na ostatniej w minionym roku sesji Rada Miejska w Wolbromiu,obecnie w 20 osobowym składzie, jednomyślnie i bez dyskusji przyjęła budżet Gminy Wolbrom na rok 2016. O jego szczegółach pisaliśmy już wcześniej. Kolejną ważną sprawą było dokończenie formalności związanych z powołaniem do życia nowej jednostki pomocniczej gminy czyli Miasta Wolbrom (na wzór funkcjonujących sołectw). Z porządku obrad w ostatniej chwili wycofany został projekt uchwały o podwyżce diet radnych.

Poniedziałek, 04 stycznia 2016 11:56

Orszak Trzech Króli także w Wolbromiu

W tym roku, 6 stycznia Wolbrom dołączy do grona miast, w których będzie organizowany „Orszak Trzech Króli”. Jego ideą jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych i świadectwo wiary chrześcijańskiej. Scenariusz tego wydarzenia jest wszędzie podobny, ponieważ oparty jest na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by złożyć pokłon Bożemu Dzieciątku, które właśnie przyszło na świat w Betlejem.

Poniedziałek, 04 stycznia 2016 08:13

Jasełka w Chełmie - korespondencja

22. grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Chełmie odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów kl. IV- VI, które były przygotowane pod kierunkiem pani M. Stalmaskiej i A. Świerczek. Przedstawienie pt. „ Pójdźmy wszyscy do stajenki” ukazało ludzi wszelkich stanów, którzy udali się do Betlejem, by przywitać maleńkie dzieciątko…

|<  <  100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 >  >|