Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Kwiecień » Zielone Szkoły z dofinansowaniem

Zielone Szkoły z dofinansowaniem

2016-04-06 11:23:45

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, uchwałą Zarządu z dnia 16.03.2016 r., przyznał dla Gminy Wolbrom dotację w wysokości 33.294,00 zł na realizację zadania pn.: „Profilaktyka zdrowotna w ramach Zielonej Szkoły dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z terenu Gminy Wolbrom”.

Przyznana dotacja stanowi 25% kosztów kwalifikowanych zadania ujętego we wniosku o dofinansowanie wypoczynku dla 138 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Wolbrom w ramach tzw. Zielonej Szkoły, co oznacza, że rodzice uczniów, dla których organizowany jest wypoczynek poniosą 75% kosztów całego pobytu.
Zajęcia w ramach zielonych szkół w 2016 roku planowane są w następujących miejscowościach:
- w Ustroniu Morskim dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jeżówce;
- w Pogorzelicy dla uczniów z Zespołu Szkół w Gołaczewach;
- w Jarosławcu dla uczniów z Zespołu Szkół w Wierzchowisku;
- w Mrzeżynie dla uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie.

Aktualna ocena: 1,7 (Ocen: 3)