Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Kwiecień » Obowiązki dyrektora dla Stanisława Tomasza Kołodzieja

Obowiązki dyrektora dla Stanisława Tomasza Kołodzieja

2016-04-13 09:45:33

W związku z utworzeniem na mocy uchwały nr XIX/184/2016 Rady Miejskiej z dnia 26 stycznia 2016 r. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego powstałego z połączenia Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Wolbromiu oraz Przedszkola Publicznego Nr1 im. Misia Uszatka w Wolbromiu, w ubiegły czwartek, burmistrz Adam Zielnik powierzył Stanisławowi Tomaszowi Kołodziejowi pełnienie obowiązków dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu i udzielił mu jednocześnie swego pełnomocnictwa.

W Zarządzeniu Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom nr 71/2016, Adam Zielnik powierzył Stanisławowi Tomaszowi Kołodziejowi podjęcie czynności organizacyjnych związanych z utworzeniem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu w szczególności w zakresie:
- przygotowania Zespołu do funkcjonowania z dniem 1 września 2016r. w tym opracowania arkusza organizacyjnego Zespołu
- podjęcia niezbędnych decyzji kadrowych i czynności administracyjnych
- nadzorowania prac adaptacyjnych i pomieszczeń szkolnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu, na potrzeby oddziałów przedszkolnych
- oraz podjęcia innych czynności przewidzianych w obowiązujących przepisach prawa, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania placówki.
Na wymieniony powyżej zakres czynności Burmistrz udzielił Stanisławowi Tomaszowi Kołodziejowi swego pełnomocnictwa.
Z kolei Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom nr 72/2016 burmistrz powierzył Stanisławowi Tomaszowi Kołodziejowi pełnienie obowiązków dyrektora
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu z dniem 1 września 2016 r. do czasu powierzenia tego stanowiska kandydatowi wyłonionemu w drodze konkursu, nie dłużej niż 30 czerwca 2017r.

Wykonanie obu Zarządzeń Burmistrz powierzył Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół w Wolbromiu. Zarządzenia wchodzą w życie odpowiednio: z dniem podpisania w sprawie pełnomocnictwa i z dniem 1 września 2016 r. w sprawie powierzenia obowiązków dyrektora.

Nominację i pełnomocnictwo Stanisław Tomasz Kołodziej otrzymał z rąk burmistrza Adama Zielnika podczas spotkania w dniu 05 kwietnia 2016 r.
- Powierzenie obowiązków związanych z organizacją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego to dla mnie kolejne wyzwanie zawodowe. Moje doświadczenia związane z pracą w oświacie, oraz wykwalifikowana i sprawdzona kadra, to mocne strony i klucz do sukcesu nowej placówki – powiedział nam, poproszony o komentarz Stanisław Tomasz Kołodziej, który z oświatą związany jest od wielu lat. Wcześniej pracował jako nauczyciel i dyrektor w szkołach na terenie gminy Wolbrom oraz w Małopolskim Kuratorium Oświaty. Obecnie jest konsultantem ds. sprawozdawczości, ewaluacji i monitoringu w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie. Stanisław Tomasz Kołodziej posiada wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym oraz studia podyplomowe z zakresu wychowania fizycznego, organizacji i zarządzania oraz menadżerskie.

Gratulujemy Panu Dyrektorowi oraz życzymy samych sukcesów.

Aktualna ocena: 3,4 (Ocen: 13)