Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Kwiecień » Kolejna firma wraca do Wolbromia

Kolejna firma wraca do Wolbromia

2016-04-25 10:29:37

- Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Jesteście kolejną firmą, która wraca do macierzy, po latach banicji – mówił burmistrz Wolbromia do goszczących w magistracie przedsiębiorców z Trzyciąża, którzy zdecydowali się przenieść siedzibę do rodzinnego Wolbromia. Burmistrz Adam Zielnik tak, jak każdą inną firmę sprowadzającą się do Wolbromia, również właścicieli firmy Rustan s.c. zapewnił, że jest otwarty na wszelkie propozycje, a współpraca z biznesem jest dla niego priorytetem.

Przeprowadzkę do Wolbromia – jak się zwierzyli właściciele firmy Rustan s.c. Michał Rusek i Marcin Stankiewicz, wymusił szybki rozwój firmy. Najpierw było ich dwóch, a za biuro wystarczały sutereny domu mieszkalnego. Dziś, po ośmiu latach działalności w firmie pracuje tu dziewiątka ludzi i zapotrzebowanie na pracowników ciągle rośnie. - Aby jednak zatrudnić nowych ludzi potrzebujemy rozbudować firmę o nową siedzibę z halą magazynową. Pierwsze prace ziemne przy drodze dojazdowej na działkę, przy ul. Wyzwolenia są już rozpoczęte – oznajmili właściciele firmy zajmującej się zaopatrzeniem przemysłu w wyroby gumowe, tworzywa konstrukcyjne, uszczelnienia, węże przemysłowe i szereg innych. Jak wyglądał będzie przyszły obiekt biurowo-magazynowy, biznesmeni zaprezentowali  burmistrzowi folder z wizualizacją. Budynek wywarł na burmistrzu niemałe wrażenie.
- Moim obowiązkiem jest tworzenie takich warunków, aby firmy tu wracały. Jeśli macie jakieś przemyślenia na przyszłość to sugerowałbym, aby nie czekać z kupnem ziemi, bo tereny, które są w strefie powoli się kończą – zachęcał burmistrz doceniając tempo rozwoju firmy.
Jak przyznali właściciele firmy, na razie pozostaną na dotychczasowych zamierzeniach, a później kto wie.