Marzec 2016

Wtorek, 22 marca 2016 08:55

Czas na wiosenne porządki

Ekipy WZWKGKiM na dobre rozpoczęły wiosenne porządki. Obok prowadzenia prac przy usuwaniu zbędnych krzewów wzdłuż dróg gminnych w Lgocie Wielkiej, drogowcy przystąpili także do pierwszych po zimie remontów modernizacyjnych. Na niedawno uporządkowanym placu przy Avicie wykonano zatoczki pod pojemniki segregacji odpadów. Podobną zatoczkę wykonano także przy bloku 47/II/ na os. Chrobrego.

Poniedziałek, 21 marca 2016 07:00

Kolejne oszczędności z przetargu

Znamy już wyniki niedawnego przetargu na „Zakup mieszanki mineralno – asfaltowej przeznaczonej na potrzeby Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolbromiu w 2016 roku”. W przeprowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, wybrano najkorzystniejsze oferty. W wyniku scentralizowanego przetargu Gminie Wolbrom udało się uzyskać kolejne oszczędności.

Piątek, 18 marca 2016 13:33

Fotopułapka sposobem na wandali

Woda, jak bardzo jest niezbędna do życia uświadamiamy sobie wówczas, gdy jej zabraknie. WZWKGKiM w trosce o bezpieczeństwo ujęć studni głębinowych i co za tym idzie, najlepszą jakość wody płynącej w naszych kranach, rozpoczął wyposażanie ujęć w kamery monitorujące, zabezpieczające przed niepowołanymi osobami. Pierwsze kamery pojawiły się przy ujęciu „Pompka Kolejowa” zasilającym sieci wodociągowe Wolbromia, Zabagnia, Łobzowa, Zaogrodzia i części Brzozówki.

Czwartek, 17 marca 2016 10:48

Wynalazki z krajów niemieckojęzycznych

10 marca w Zespole Szkół w Wolbromiu odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego „Wynalazki z krajów niemieckojęzycznych”. Uczestniczyli w nim gimnazjaliści z gminy Wolbrom, wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

Czwartek, 17 marca 2016 10:26

V Gra Miejska w Olkuszu- korespondencja z Zespołu Szkół w Wierzchowisku

Z dumą przekazujemy informację, że 11 marca 2016 r. dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w grze miejskiej: Śladami Historii "Polskie Państwo Podziemne- Olkusz 1939- 1945”. Nie dość, że nauczyliśmy się dużo, mieliśmy możliwość współzawodnictwa z 13 drużynami innych gimnazjów powiatu olkuskiego, to jeszcze walczyliśmy z zimnem, własnymi słabościami i uczyliśmy się działania w grupie. Efekt- wspaniały! Drużyna ARES wywalczyła II miejsce, natomiast drużyna WINCENTY DĄBSKI zdobyła V miejsce.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|