Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » V Gra Miejska w Olkuszu- korespondencja z Zespołu Szkół w Wierzchowisku

V Gra Miejska w Olkuszu- korespondencja z Zespołu Szkół w Wierzchowisku

2016-03-17 10:26:06

Z dumą przekazujemy informację, że 11 marca 2016 r. dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w grze miejskiej: Śladami Historii "Polskie Państwo Podziemne- Olkusz 1939- 1945”. Nie dość, że nauczyliśmy się dużo, mieliśmy możliwość współzawodnictwa z 13 drużynami innych gimnazjów powiatu olkuskiego, to jeszcze walczyliśmy z zimnem, własnymi słabościami i uczyliśmy się działania w grupie. Efekt- wspaniały! Drużyna ARES wywalczyła II miejsce, natomiast drużyna WINCENTY DĄBSKI zdobyła V miejsce.

Organizatorzy historycznych gier miejskich to Klub Historyczny im. Armii Krajowej i Liceum Ogólnokształcące nr 4 w Olkuszu. Ideą działań klubu jest kultywowanie tradycji AK oraz kształtowanie postaw patriotycznych w młodym pokoleniu poprzez zaznajamianie z historią Polski i regionu olkuskiego. Dzięki grom miejskim nasi gimnazjaliści poznają sylwetki Żołnierzy Niezłomnych wywodzących się z naszej Małej Ojczyzny oraz uczą się doceniać wartość współzawodnictwa i  współpracy.

Tegoroczną rywalizację utrudniły warunki pogodowe. Jednak dokuczliwa mżawka i zimno nie zdołały przeszkodzić w pełnym zaangażowaniu się i wczuciu w realia gry. Ambicja jak najlepszego wykonania zadań rozgrzewała i dodawała energii dziewczętom i chłopcom, którzy wyruszyli na trasę z Parku Miejskiego w Olkuszu i pokonali około 20 km trasy, wypełnionej zadaniami wymagającymi sprawności fizycznej, wiedzy z zakresu pierwszej pomocy czy historii. Adrenalinę podnosiły przygotowane przez organizatorów scenki, które umożliwiały wczucie się w straszne czasy hitlerowskiej okupacji czy pierwszych powojennych lat władzy socjalistycznej.

Skład drużyn:

ARES- klasa III A gimnazjum: Angelika Bałazy- dowódca, Patrycja Bałazy, Paulina Stach, Marlena Kwapińska, Marlena Bielach, Milena Wróbel, Oliwia Madej, Zuzanna Domagała, Kinga Płoszaj, Aleksandra Błaut, Barbara Wolczyńska- opiekun.

WINCENTY DĘBSKI- klasa II A: Karolina Lisowska- dowódca, Justyna Micuła, Wiktoria Sęk, Kacper Żaba, Bartosz Sałek, Jakub Garus, Klaudia Fijor, Anna Szatan, Angelika Marszałek, Weronika Banyś, Agnieszka Strzałka- opiekun.

Barbara Wolczyńska

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/olkusz-za-nami-v-edycja-gry-miejskiej-wideo-zdjecia,9699228/- relacja w „Gazecie Krakowskiej”