Marzec 2016

Wtorek, 08 marca 2016 13:52

Od 15 marca wnioski "Rodzina 500 plus" do pobrania w MOPS

Od kwietnia b.r. rusza program „Rodzina 500 plus”, w ramach którego rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami - również na pierwsze. Wnioski będzie można składać już od 1 kwietnia.

Wtorek, 08 marca 2016 09:23

Dzień Kobiet w Jeżowce - korespondencja

Nieco wcześniej, bo w sobotę 5 marca na terenie szkoły podstawowej, Panie z Jeżówki świętowały przypadający kilka dni później Dzień Kobiet. Z inicjatywy radnej Agaty Wójcik i sołtys wsi Jeżówka Iwony Żelazny miały one okazję uczestniczyć w nietypowym spotkaniu. Uroczystość rozpoczęły gorące życzenia dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej.

Wtorek, 08 marca 2016 07:49

Lokata zaoszczędzonych w 2015 r. środków finansowych podpisana

W piątek, Burmistrz Adam Zielnik złożył podpis na umowie otwarcia lokaty w Banku ING, deponując na rachunku kwotę 4 500 000 złotych pochodzących z oszczędności pozyskanych w roku 2015. Otwarcie rachunku lokat umożliwiła podjęta Uchwała Budżetowa RM nr XVIII/162/2015, z dn. 29.12.2015 roku, zgodnie z którą Rada Miejska upoważniła burmistrza między innymi do lokowania w trakcie realizacji budżetu czasowo wolnych środków budżetowych, na rachunkach w innym banku niż bank prowadzący obsługę budżetu.

Poniedziałek, 07 marca 2016 16:45

Dzień Kobiet w Łobzowie - korespondencja

Dzień Kobiet od ponad wieku świętowany jest w dn. 8 marca i na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych. Sama idea tego święta ma wielu przeciwników jaki i zwolenników, jednakże w Łobzowie każdego roku pamięta się o tym szczególnym dniu. Pamiętają nasi mężowie, ojcowie, synowie jak również Panie Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowują z tej okazji uroczyste spotkanie.

Poniedziałek, 07 marca 2016 13:08

Przyjdź na spotkanie z lekarzem onkologiem

Fundacja Rosa Vita zaprasza na kolejny wykład. Dzięki współpracy z panem Burmistrzem Adamem Zielnikiem możemy państwa zaprosić na kolejne spotkanie z lekarzem onkologiem. Tematem marcowego wykładu będą nowotwory tarczycy. Jakie symptomy powinny nas zaalarmować? Jakie badania powinniśmy wykonać w celu wykluczenia bądź zdiagnozowania choroby? Jak przebiega leczenie raka tarczycy? Na te i inne pytania odpowie dr Katarzyna Jaśko.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|