Marzec 2016

Środa, 16 marca 2016 14:48

Dzieci z naszej gminy znów będą uczyć się pływać

Zgodnie z decyzją Sejmiku Województwa Małopolskiego, zatwierdzona uchwałą z 26 lutego Nr XX/267/16, dzieci z gminy Wolbrom będą mogły skorzystać z kontynuacji programu „Już pływam”. Nasza gmina otrzyma wsparcie w wysokości 28 000 zł. Program „Już pływam” realizowany jest przez Województwo Małopolskie od 2007 r. w ramach zadania Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. W tym roku, aż 118 gmin z województwa małopolskiego skorzysta z pomocy w ogólnej wysokości 1 620 000 zł.

Środa, 16 marca 2016 08:00

Podłącz się do kanalizacji, lepiej nie zwlekaj

Jeśli masz możliwość podłączenia się do kanalizacji, ale tego nie robisz, bo masz wyjątkowo spolegliwego sąsiada, który nie „kabluje” i toleruje to, że wylewasz ścieki na jego pole lub rowu, lepiej nie zwlekaj. Za taki proceder możesz słono zapłacić, nawet 5 tys. zł. Tak dość ostre środki przymusu wprowadziło już kilka gmin w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że niektórych gospodarzy z Gminy Wolbrom mogą czekać równie wysokie restrykcje.

Wtorek, 15 marca 2016 12:39

Zmarł Honorowy Obywatel Wolbromia Pan Akira Miyata

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 4 marca 2016 roku w wieku 81 lat zmarł Honorowy Obywatel Wolbromia Pan Akira Miyata, wieloletni Prezes Zarządu Koncernu Sumitomo Riko Company Ltd. (wcześniej Tokai Rubber Industries). Pan Akira Miyata, były prezes TRI Poland, który przyczynił się do lokalizacji japońskiej fabryki w Wolbromiu otrzymał w 2010 roku tytuł "Honorowego Obywatela Miasta Wolbromia".

Wtorek, 15 marca 2016 07:32

Lepsza łata na asfalcie, czy urwane koło w aucie?

Asfalt na zimno, stosowany w okresie zimowym do łatania dziur w jezdni, to żadna nowość, dlatego dziwi, że prace drogowców uzupełniających nim ubytki w drodze spotykają się niekiedy z drwinami ze strony niektórych, obserwujących ich prace, osób. - Ludzie oczywiście próbują być najmądrzejsi. Gdyby choć trochę mieli o tym pojęcia, to by tego nie komentowali w ten sposób. Zmienią pogląd dopiero wtedy, kiedy urwą koło na dziurze, ale wtedy będzie za późno - mówią z uśmiechem drogowcy z WZWKGKiM.

Poniedziałek, 14 marca 2016 14:03

Uwaga, na os. Chrobrego znaleziono psa

Funkcjonariusze wolbromskiej Straży Miejskiej informują, że w piątek, 11. marca br. z osiedla Chrobrego została wyłapana, a następnie zabrana do schroniska w Bolesławiu suczka maści jasnobrązowej, z czarną obrożą w logotypy „Batmana”. Z uwagi na fakt, że zwierzę nie było zaczipowane, nie udało się ustalić jego właściciela. Posiadacza widocznego na zdjęciu poniżej czworonoga lub osoby mające informacje dotyczące tego psiaka, prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Wolbromiu tel. 662 298 296.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|