Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » Kolejne oszczędności z przetargu

Kolejne oszczędności z przetargu

2016-03-21 07:00:39

Znamy już wyniki niedawnego przetargu na „Zakup mieszanki mineralno – asfaltowej przeznaczonej na potrzeby Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolbromiu w 2016 roku”. W przeprowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, wybrano najkorzystniejsze oferty. W wyniku scentralizowanego przetargu Gminie Wolbrom udało się uzyskać kolejne oszczędności.

Najkorzystniejszymi ofertami wybranymi zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny ofert określonymi w SIWZ zostały te, które otrzymały największą liczbę punktów.
Są nimi oferty:

- Część 1: Zakup mieszanki mineralno-asfaltowej AC8 do warstwy ścieralnej, AC11 do warstwy ścieralnej oraz AC16 do warstwy wiążącej, wybrano ofertę numer 1 złożoną przez: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Olkuszu Sp. z o.o. z ceną ofertową zamówienia brutto 798.147,00 zł oraz terminem przygotowania produktu do odbioru wynoszącym 1 dzień.
- Część 2: Zakup mieszanki mineralno-asfaltowej na zimno - do napraw cząstkowych ofertę numer 2 złożoną przez: Rejon Robót Drogowych DROG-BUD Spółka z o.o. z Alwerni z ceną ofertową zamówienia brutto 7.177,05 zł oraz terminem dostawy wynoszącym 1 dzień.
- Część 3: Zakup emulsji asfaltowej kationowej K1-65 do powierzchniowego utrwalenia nawierzchni ofertę numer 1 złożoną przez: COLAS Polska Sp. z o.o. Palędzie z ceną ofertową zamówienia brutto 2.410,80 zł oraz terminem przygotowania produktu do odbioru wynoszącym 1 dzień.
- Część 4: Zakup masy zalewowej na gorąco. Z uwagi brak ofert, przetarg w myśl istniejących przepisów unieważniono.

Kwota jaką Gmina Wolbrom zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (Część 1 – 3) wynosi łącznie 823.829,40 zł brutto, w tym na Część nr 1 – 808.110,00 zł brutto, Część nr 2 – 11.070,00 zł brutto, Część nr 3 – 4.649,40 zł brutto.  Wartość wybranych ofert (Część 1 – 3)  wyniosła łącznie 807.734,85 zł brutto dając tym samym oszczędność rzędu 16.094,55 zł.

Rozstrzygnięte kilka tygodni wcześniej przetargi na potrzeby Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolbromiu przyniosły oszczędności dla Gminy - 45 304,00 zł  z przetargu na zakup wraz z dostawą kostki brukowej i wyrobów betoniarskich oraz 104 826,00 zł z przetargu na zakup wraz z dostawą kruszywa drogowego i piasku.
Łącznie w przetargach na potrzeby Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolbromiu uzyskano 166.224,55 zł oszczędności.

Aktualna ocena: 1,8 (Ocen: 5)