Marzec 2016

Piątek, 11 marca 2016 08:52

Nowe szaty wolbromskiej oświaty

Po wprowadzeniu zmian w organizacji pracy w komórkach, które do tej pory uznawane były za nietykalne, czyli urząd, zakłady i jednostki budżetowe, przyszedł czas na oświatę. Burmistrz stawia sprawę jasno - finansowanie oświaty z dotychczasową siecią szkół równocześnie utrzymać się nie da. Budżet po prostu tego nie wytrzyma. Doszliśmy do ściany. Póki się dało tego trupa pudrować, to był pudrowany. Teraz niestety się nie da i trzeba jakieś działania lecznicze podjąć. Odwrotu nie ma.

Czwartek, 10 marca 2016 14:15

Nowe władze Spółki Wodnej w Wolbromiu

Dzisiaj, w budynku Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, jedynej działającej na terenie powiatu olkuskiego, Spółki Wodnej w Wolbromiu. W corocznym zebraniu obok Zarządu uczestniczyli delegaci z Bożej Woli, Domaniewic, Łobzowa, Poręby Dzierżnej i Zarzecza oraz zaproszony gość ze Starostwa Powiatowego, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa -Jan Książek.

Czwartek, 10 marca 2016 08:40

Będzie remiza i … żłobek

Ubiegłoroczne przejęcie od Stowarzyszenia OSP Wolbrom prawa własności do gruntu, na którym stoi budowana od lat przy ul. Piłsudskiego remiza oraz połowy majątku, utorowało drogę Gminie do aplikowania o środki zewnętrzne na podjęcie wyczekiwanych prac inwestycyjnych w budynku remizy i jego otoczeniu.

Środa, 09 marca 2016 15:01

Początkujący przedsiębiorco, skorzystaj z pomocy Fundacji!

Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości im. Stanisława Szczepanowskiego zachęca podmioty rozpoczynające działalność gospodarczą z terenu naszej gminy i nie tylko, do przystąpienia do projektu „Wsparcie na starcie”. Fundacja, która ma punkt konsultacyjny w Wolbromiu, pragnie pomagać i wspierać te podmioty w ich funkcjonowaniu w gąszczu trudnych i skomplikowanych przepisów. W ocenie fundatorów, opartej na wieloletnim doświadczeniu, te właśnie podmioty potrzebują wsparcia najbardziej.

Wtorek, 08 marca 2016 14:25

Wyższa Szkoła Biznesu będzie w Wolbromiu?

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej planuje realizować w Wolbromiu podyplomowe studia kwalifikacyjne. W dniu 10.03.2016 r. o godz. 14:30 w Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu, os. Wł. Łokietka 10, sala nr 10, odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych podjęciem podyplomowych studiów kwalifikacyjnych 3-semestralnych, w następujących kierunkach:

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|