Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Marzec » Czas na wiosenne porządki

Czas na wiosenne porządki

2016-03-22 08:55:42

Ekipy WZWKGKiM na dobre rozpoczęły wiosenne porządki. Obok prowadzenia prac przy usuwaniu zbędnych krzewów wzdłuż dróg gminnych w Lgocie Wielkiej, drogowcy przystąpili także do pierwszych po zimie remontów modernizacyjnych. Na niedawno uporządkowanym placu przy Avicie wykonano zatoczki pod pojemniki segregacji odpadów. Podobną zatoczkę wykonano także przy bloku 47/II/ na os. Chrobrego.

W związku z nadejściem wiosny rozpoczynają się także prace przy zamiataniu wolbromskich ulic. Prace będą skoncentrowane  nocą, kiedy jest mniejszy ruch samochodowy, co ułatwi  sprzątanie zamiatarce. Sukcesywnie, jeśli tylko pozwoli pogoda, ekipy WZWKGKiM będą usuwały pozimowy piasek i błoto z ulic dróg w całej gminie.
Nadejście wiosny i okres przedświąteczny, powinien zachęcić do sprzątania także i nas samych, zwłaszcza, że to właśnie na nas  spoczywa obowiązek sprzątnięcia pozimowego brudu z chodników i otoczenia domów.  Dlatego  nie czekajmy na  „zmotywowanie” do porządków mandatem karnym Straży Miejskiej. Dbajmy o swoje otoczenie i szanujmy pracę innych – dzięki temu będziemy się mogli wspólnie cieszyć pięknem wiosny.

Aktualna ocena: 2,3 (Ocen: 3)