Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Luty » Basen z wodą czystą jak kryształ

Basen z wodą czystą jak kryształ

2016-02-10 14:45:32

Dziś zakończyła się dziesięciodniowa przerwa technologiczna krytej pływalni w Wolbromiu. Obiekt przeszedł modernizację związaną głównie z uruchomieniem jednej z najnowocześniejszych stacji uzdatniania wody. Od dnia dzisiejszego, na klientów czeka nie tylko czysta jak kryształ woda, ale także atrakcje w postaci wodospadu oraz komory solnej. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza, jest to dopiero początek gruntownej modernizacji obiektu zarówno krytej pływalni jak i całego Zespołu Basenów.

W pierwszym etapie tzw. higienicznym, kryta pływalnia wzbogaciła o jedną najnowocześniejszych stacji uzdatniania wody. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań jak między innymi: szklanych filtrów, przepływu wody przez rurę z lampą UV i automatycznemu dozowaniu środków czyszczących wraz z elektronicznym sterownikiem, woda krążąca w obwodzie zamkniętym, czysta jest jak kryształ. Unoszący się „dziwny” zapach, który od czasu do czasu pojawiał się tuż nad powierzchnią wody, odszedł tym samym w zapomnienie. Nowością na pływalni jest zainstalowanie wodospadu przy niecce basenu, komory solnej oraz stanowiska obsługi klienta z elektronicznym, minutowym rozliczaniem czasu, a także odremontowana kawiarnia. Wymieniono stare kaloryfery na nowe z systemem regulacji temperatury. Z efektami modernizacji zapoznał się burmistrz Adam Zielnik, któremu towarzyszyła skarbnik Edyta Żuchowicz-Reszka. Po obiekcie oprowadzał zarządzający od 1 stycznia b.r. Zespołem Basenów w Wolbromiu - dyrektor Domu Kultury Piotr Gamrot.

- Pierwsze kroki ku basenowi przyszłości zostały wykonane. Planujemy zmodernizować obiekt w kilku etapach w taki sposób, aby każdy z nich zwiększał dochody basenu i tym samym wspomagał finansowanie następnych inwestycji. Chcemy nie tylko doprowadzić nasz basen do współczesnej normy, ale także sprawić, że będą do nas chętnie przyjeżdżali goście. Dążymy do tego, aby tak jak przed laty, basen był wizytówką naszego miasta i gminy, byśmy byli dumni z tak pięknego miejsca, którego może nam pozazdrościć niejedna gmina - wyjaśnia burmistrz Adam Zielnik.

Wyżej opisane nakłady mają na celu nie tylko uatrakcyjnienie oferty basenu, ale również wymierne oszczędności: na ogrzewaniu, ubytkach wody i środkach dezynfekujących. Na chwilę obecną rzędu 1/3 dotychczasowych kosztów.
Obecnie intensywnie opracowywany jest projekt modernizacji krytej pływalni, tak by zdążyć do końca marca z wnioskiem o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu.

Punkt Obsługi Klienta

Studzienka z powierzchniowym odprowadzeniem wody

Wodospad

W komorze solnej

W kawiarni

Nowoczesna stacja uzdatniania wody - elektroniczny sterownik

Nowoczesna stacja uzdatniania wody - rura z lampą UV

... i wygląd dotychczasowej stacji uzdatniania wody!