Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Luty » Jeżówka- Stara Wieś z odnowionymi poboczami

Jeżówka- Stara Wieś z odnowionymi poboczami

2016-02-18 11:59:30

Zgodnie z zapewnieniami burmistrza Adama Zielnika ekipy Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej kontynuują prace przy poboczach kolejnych dróg gminnych. Po wykonaniu poboczy w Wierzchowisku-Gzichowie, przyszedł czas na prace przy drodze w Jeżówce-Starej Wsi. Jak zauważyli mieszkańcy, po zebraniu nadmiaru ziemi, zarówno z asfaltu jak i poboczy, droga na 1800 metrowym odcinku zrobiła się wyraźnie szersza.

Ponadto, woda spływająca swobodnie na sąsiednie pola, nie będzie tworzyła rozlewisk na asfalcie, jak to ma miejsce jeszcze na wielu odcinkach dróg.
- Jak żyję tu od 52 lat, nie pamiętam, aby kiedykolwiek robiono tu przy poboczach. Wreszcie coś zrobiono dobrego – z zadowoleniem oznajmił p. Wiesław, mieszkający tuż przy granicy z gminą Charsznica.
Radość mieszkańców, jak się okazuje, będzie niebawem jeszcze większa, gdyż burmistrz Adam Zielnik planuje znacznie więcej.
- To są prace przygotowawcze do kompleksowej modernizacji tej drogi. Zakończył się przetarg na dostawę kruszywa, więc jak tylko nie popsuje się pogoda to w marcu ruszamy z modernizacją. Najpierw sfrezowanie dotychczasowego asfaltu, potem wymiana podbudowy tam,  gdzie to jest potrzebne, potem nowa nawierzchnia i pobocza. Oczywiście rowy też, żeby woda nie płynęła ulicą. Całość zadania planujemy wykonać do wakacji. Otaczarnie zresztą ruszają dopiero na przełomie kwietnia/maja – wyjaśnia burmistrz Zielnik.

Utrzymująca się od kilku tygodni sprzyjająca aura, pozwala ekipom WZWKGKiM wykonywać prace także w innych miejscach, jak na przykład na ulicy Leśnej, gdzie trwają prace przy układaniu kostki brukowej w przestrzeni między chodnikiem i ogrodzeniem. Oby dobra pogoda utrzymywała się jak najdłużej.

Aktualna ocena: 2,3 (Ocen: 3)