Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Styczeń » Weekend ofiarności

Weekend ofiarności

2015-01-09 13:42:20

W najbliższą niedzielę, 11 stycznia po raz 23 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niestety w naszym mieście nie został zgłoszony żaden sztab WOŚP. Chętni do wsparcia akcji Jerzego Owsiaka mogą w niej uczestniczyć np. przez internetowe aukcje. Tego samego dnia można też będzie wesprzeć cel lokalny – w wolbromskich parafiach odbędzie się zbiórka datków na potrzeby Ochronki Betlejem prowadzonej przez siostry Karmelitanki.

Ochronka Betlejem w Wolbromiu działająca przy Zakonie Sióstr Karmelitanek Dz. Jezus pełni zadania świetlicy środowiskowej z elementami placówki profilaktyczno-wychowawczej i służy pomocą dzieciom w wieku od 4 do 18 lat z rodzin wielodzietnych, dysfunkcyjnych, potrzebujących wsparcia moralnego, duchowego, psychicznego i wychowawczego z terenu gminy Wolbrom. Organizuje im czas zarówno w ciągu roku szkolnego, jak i czas wypoczynku zimowego i letniego

Głównym celem działalności instytucji jest opieka nad dziećmi z rodzin bardzo biednych, zagrożonych patologią i skutkami alkoholizmu oraz zagospodarowanie ich czasu wolnego w sposób pożyteczny i bezpieczny, przy okazji realizując inne cele pedagogiczne i psychologiczne, jak podniesienie samooceny i integracja z dziećmi z innych środowisk. Podczas codziennych zajęć dzieci korzystają z opieki, dożywiania, zajęć ruchowych, świetlicowych, mogą w spokoju odrobić lekcje lub skorzystać z darmowych korepetycji.

W ciągu roku szkolnego Ochronka działa w dni powszednie organizując dzieciom czas po szkole do godzin wieczornych. Podczas ferii i wakacji Ochronka  organizuje dla dzieci wyjazdy na wypoczynek. Działalność instytucji jest charytatywna i opiera się wyłącznie na wolontariacie, darowiznach ze strony firm i dobrych ludzi oraz środkach pozyskiwanych z konkursów i grantów. Podopieczni nie ponoszą żadnych kosztów pobytu w Ochronce.

Przy okazji przypominamy - już niedługo będziemy rozliczać ubiegłoroczne podatki - wypełniając PIT możemy podarować 1% na wsparcie dla wolbromskiej Ochronki!

Ewa Barczyk

Ulotka.jpg