Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Styczeń » Prace w Zarzeczu będą kontynuowane

Prace w Zarzeczu będą kontynuowane

2015-01-13 08:00:02

Gmina Wolbrom rozstrzygnęła przetarg na kontynuację trwającej od 2003 r. budowy świetlicy wiejskiej w Zarzeczu. Do przetargu przystąpiło aż 16 oferentów, z czego trzy oferty zostały odrzucone z przyczyn formalnych, a jedna z przyczyn rażąco niskiej, trudnej do uzasadnienia ceny. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Remontowo-Budowlana Ryszard Straszak z Bydlina z ceną 288.900,70 zł i gwarancją 5 lat. Wczoraj burmistrz podpisał z firmą umowę na wykonanie zlecenia.

W ramach zaplanowanego na najbliższy czas etapu budowy, który będzie sfinansowany z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Odnowa i Rozwój wsi, realizowanego w ramach Programu, oś 4 Leader, działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju przewidziano prace we wnętrzu budynku. Wyłoniony w przetargu wykonawca  zamontuje stolarkę okienną oraz drzwiową, wykona tynki wewnętrzne, podwieszane sufity na ruszcie metalowym, wykona izolację przeciwwilgociową, cieplną i przeciwdźwiękową, wykonana posadzki wewnętrzne oraz gładzie gipsowe, licowanie ścian płytkami, malowanie ścian oraz sufitów i balustrady przy schodach. Zaplanowane jest także  wykonanie izolacji pionowych ścian fundamentowych, ocieplenia płytami styropianowymi metodą lekko - mokrą, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej oraz instalacji wodno - kanalizacyjnej.

Po podpisaniu stosownej umowy na realizację zlecenia wykonawca będzie miał 2 miesiące od momentu przejęcia placu budowy, które nastąpi niezwłocznie.
Nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. "Budowa świetlicy wiejskiej w Zarzeczu" został zlecony przez Gminę  Firmie Handlowo - Usługowej "MARTEST", która za wykonanie usługi otrzyma kwotę  4.797,00 zł.

Ewa Barczyk