Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Styczeń » Będzie reaktywacja Przeboju

Będzie reaktywacja Przeboju

2015-01-14 09:18:10

Burmistrz Adam Zielnik zdecydował, że odrodzi „stary” Przebój. Klub otrzyma pożyczkę, która pozwoli na spłacenie wymagalnych zobowiązań i może być umorzona. Powstałe w wyniku kryzysu sprzed kilku miesięcy nowe podmioty szkolące piłkarzy, bazujące na tradycji Przeboju zostaną zaproszone do zwarcia szeregów w starych strukturach. Ci, którzy będą woleli działać na własną rękę dostaną możliwość korzystania z bazy sportowej należącej do Gminy, którą będzie zarządzał Przebój.

- Przebój zasługuje na reaktywację. Dorobek klubu i  jego wieloletnie tradycje nie mogą być zaprzepaszczone – podkreśla stanowczo burmistrz Adam Zielnik, który zdecydował, że dołoży wszelkich starań, aby restytuować wolbromski klub piłkarski, w szczycie swojej świetności startujący w II lidze.  - Moją intencją jest pogodzenie i połączenie działań podzielonego kryzysem środowiska zawodników i działaczy piłkarskich, zwłaszcza tych wywodzących swe korzenie ze starego Przeboju – wyjaśnia burmistrz Zielnik. Osobiście zaangażowałem się w działania naprawcze, wdrażające program pomocowy.

- Reaktywuję stary Przebój, zostanę jego prezesem na okres przejściowy, dopóki klub nie stanie na nogi. Na pokrycie zaległych zobowiązań gmina pożyczy klubowi pieniądze - skoro można było pożyczać jednostkom OSP, to można i Przebojowi - a po spełnieniu rygorystycznych warunków, z których najważniejszym jest prowadzenie przez minimum 3 lata zbilansowanej polityki finansowej, pożyczka zostanie umorzona – przedstawia swoje plany burmistrz.

- Ten reaktywowany Przebój zostanie administratorem gminnych obiektów sportowych przy ul. Leśnej, do których wszystkie kluby będą miały dostęp na jednakowych prawach. Pod egidą Przeboju będą działały inne kluby piłkarskie. Docelowo będę chciał połączyć ze starym/nowym Przebojem inne kluby piłkarskie (wiem, że tak można – po zakończeniu sezonu, a najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem nowego, z zachowaniem dotychczasowej ligi, w Limanowej był niedawno taki przypadek), tak żeby raz na zawsze zakończyć tę wolbromską, piłkarską wojnę polsko – polską - informuje Adam Zielnik.

Wczoraj burmistrz spotkał się z byłymi trenerami Przeboju, którzy wciąż czekają na wyrównanie zaległości płacowych wraz z odsetkami  i przedstawił im swoją propozycję ugody, gwarantującą spłatę części długu, bo jak zaznaczył „nie ma zamiaru spłacać 100% wysokości zobowiązań”. Spotkanie co prawda nie zakończyło się definitywnymi rozstrzygnięciami, ale stanowcze stanowisko burmistrza zdaje się przesądzać przyszłość wolbromskiej piłki nożnej, zdeterminowanej zaangażowaniem  finansowym mecenasów, z których największym jest Gmina Wolbrom.

Ewa Barczyk