Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Styczeń » Informacja dla pracodawców

Informacja dla pracodawców

2015-01-14 14:12:51

Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu informuje, iż od 9 do 20 stycznia 2015. można składać wnioski na organizację staży zawodowych dla osób pozostających bez pracy w ramach projektu „Konserwator Bis – program aktywizacji zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia” Program realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Podstawowe informacje o konkursie:

Celem konkursu jest wyłonienie organizatorów staży zawodowych, których oferty odpowiadają potrzebom beneficjentów ostatecznych projektu.

W ramach konkursu wyłonione zostaną oferty zapewniające 80 miejsc stażowych w okresie IV - IX. 2015 r.

Podmioty uprawnione do składania wniosku:

Uprawnionymi do złożenia wniosku są wymienione poniżej podmioty pochodzące z terenu województwa małopolskiego:

1.  samorządowe instytucje kultury;

2. gminy w zakresie  realizacji zadań własnych obejmujących ochronę zabytków i opieki nad zabytkami. W imieniu gminy wnioski składa urząd gminy/ miasta/ miasta i gminy jako potencjalny pracodawca.

3. organizacje pozarządowe zajmujące się statutowo problematyką ochrony kultury i dziedzictwa narodowego bądź turystyką;

4.  kościelne osoby prawne zarządzające obiektami sakralnymi.

Podstawowe wymagania dotyczące ofert staży zawodowych:

1. Oferty muszą dotyczyć zadań związanych z ochroną i promocją dziedzictwa narodowego bądź prowadzeniem działalności kulturalnej.

2. Podmioty uprawnione mogą składać oferty wyłącznie na stanowiska niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

3. Oferty nie mogą dotyczyć zadań prowadzonych przy obiektach zabytkowych stanowiących własność prywatną.

4. Oferty pracy/ staży zawodowych muszą uwzględniać specyfikę grupy docelowej projektu.

Informacje związane ze składaniem wniosków:

Wniosek w wersji papierowej (1 egz.) powinien wpłynąć do WUP Kraków w terminie do 20 stycznia 2015 r. do godz. 16.00.

Uwaga: liczy się data wpływu do siedziby WUP w Krakowie.

Wersja elektroniczna wniosku w formacie Word powinna zostać wysłana na adres e-mail: konserwatorbis@wup-krakow.pl niezwłocznie po przekazaniu wersji papierowej.

Wszelkich informacji dotyczących założeń projektu „Konserwator Bis", zasad konkursu, sposobu wypełniania wniosków udzielają pracownicy zespołu ds. realizacji projektu pod numerem telefonu: (12) 61 - 98 - 433 lub e-mailowo:konserwatorbis@wup-krakow.pl.

Dokumentacja konkursowa znajduje się na stronie www.wup-krakow.pl