Luty 2015

Poniedziałek, 09 lutego 2015 13:22

Burmistrz nagrodził młodych sportowców

Młodzież szkolna z wolbromskiej gminy po raz kolejny udowodniła, że posiada talent. Do grona sportowców zdobywających laury na szczeblu krajowym i międzynarodowym dołączyli Oliwia Rytkowska z Jeżówki i Kacper Barczyk z Zarzecza uprawiający wschodnią sztukę walki ju-jitsu. Za osiągnięte w ub. roku wyniki sportowe młodzi sportowcy zostali nagrodzeni przez burmistrza Wolbromia Adama Zielnika podczas spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy.

Środa, 04 lutego 2015 11:33

Dzieci z naszej gminy znów będą uczyć się pływać

Zgodnie z decyzją Sejmiku Województwa Małopolskiego, zatwierdzona uchwałą z 26 stycznia br. dzieci z gminy Wolbrom będą mogły skorzystać z kontynuacji programu „Już pływam”. Nasza gmina otrzyma wsparcie w wysokości 41 910 zł, co jest drugą co do wysokości kwotą pomocy w tym zakresie w województwie.

Środa, 04 lutego 2015 09:16

Ćwiczenia z ratownictwa lodowego

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu wraz z Oddziałem Rejonowym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Olkuszu oraz Urzędem Gminy Klucze organizują pokaz wraz z ćwiczeniami z zakresu Ratownictwa Lodowego, które odbędą się 9 lutego 2015 r. Organizatorzy zachęcają do obserwacji pokazu dzieci w wieku szkolnym wraz z opiekunami, a także wszystkich innych zainteresowanych nabyciem umiejętności, które przydadzą się w przypadku załamania się lodu.

Wtorek, 03 lutego 2015 15:45

Jeżówka czeka na decyzje

Mieszkańcy Jeżówki z niecierpliwością oczekują na rozwiązanie problemu funkcjonującego w budynku po byłym DPS ośrodka opiekuńczo-wychowawczego dla uzależnionej młodzieży. Wszystko wskazuje na to, że nie uda się zamknąć go od razu. Czynione są jednak starania o przywrócenie wcześniej pracującej w ośrodku kadry . Burmistrz Wolbromia obiecał wesprzeć finansowo poprawę warunków finansowych dla sprawdzonych wcześniej fachowców, prowadzących w ośrodku terapię na początku jego funkcjonowania.

Wtorek, 03 lutego 2015 14:47

Decyduj z DK

Dyrekcja Domu Kultury w Wolbromiu podjęła inicjatywę, dzięki której o części oferty placówki będą decydowali młodzi ludzie, którzy zdecydują się zasiadać w nowo tworzonej Radzie Młodych. Członkowie Rady będą mieli wpływ na dobór repertuaru prezentowanego na wolbromskiej scenie: spektakli, kabaretów, koncertów oraz filmów wyświetlanych w Kinie Radość.