Luty 2015

Środa, 25 lutego 2015 08:05

Interwencja PSP

Jak poinformował nas rzecznik prasowy KP PSP w Olkuszu mł. bryg. Marcin Maciora wczoraj, 24 lutego 2015 roku około godz. 7.12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu wpłynęło zgłoszenie o ulatniającym się gazie ziemnym w Wolbromiu przy ulicy Wyzwolenia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Wolbromiu.

Wtorek, 24 lutego 2015 14:45

W marcu rusza II edycja konkursu FIO – Małopolska lokalnie 2015

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze zaprasza grupy nieformalne oraz młode organizacje pozarządowe (zarejestrowane maksymalnie 18 miesięcy temu) zainteresowane pozyskaniem mikrodotacji do udziału w spotkaniu informacyjnym.

Wtorek, 24 lutego 2015 14:17

DK wymienia elementy ogrzewania

Trwa finansowana przez Gminę Wolbrom wymiana elementów systemu grzejnego w Domu Kultury. Na początek wymieniono stary, bardzo zakamieniony kocioł i część grzejników. Wymierne efekty modernizacji, która docelowo powinna przynieść spore oszczędności, a także zwiększyć wydajność systemu widać już dziś.

Wtorek, 24 lutego 2015 11:15

Szybki PIT

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podatników, Urząd Skarbowy w Olkuszu zorganizował w ramach akcji „SZYBKI PIT” stanowisko z możliwością wysłania zeznania PIT przez Internet. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu zachęca wszystkich podatników do korzystania z tego łatwego i najszybszego sposobu rozliczenia się z fiskusem.

Poniedziałek, 23 lutego 2015 17:35

3,5 mln zł na konserwację zabytków

Samorząd Województwa Małopolskiego, zdecydował, że w tym roku dofinansuje 129 remontów i prac konserwacyjnych w małopolskich zabytkach. W wykazie podmiotów, którym zostanie udzielone wsparcie na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa małopolskiego w 2015 r. jest kontynuacja remontu dachu na wolbromskim kościele św. Katarzyny. To już drugie dofinansowanie tego ogromnego zadania z funduszy wojewódzkich.