Luty 2015

Czwartek, 12 lutego 2015 09:25

Pracowite weekendy burmistrza

Trwa okres dorocznych zebrań sprawozdawczo-wyborczych w jednostkach OSP z terenu gminy Wolbrom. Spotkania odbywają się najczęściej w soboty i w niedziele. We wszystkich uczestniczy burmistrz Adam Zielnik, wykorzystując spotkania ze strażakami do rozmów nie tylko o działalności OSP, ale także różnych innych sprawach nurtujących strażaków, jako przedstawicieli lokalnych społeczności. Burmistrz bywa też chętnie na innych spotkaniach w całej gminie.

Środa, 11 lutego 2015 14:29

Chcą pomagać potrzebującym z gminy Wolbrom

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne, którego główna siedziba znajduje się w Kluczach jest organizacją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego, działającą głównie na polu pomocy społecznej. Prowadzone przez Stowarzyszenie instytucje: noclegownie, warsztaty terapii zajęciowej, domy pomocy dla ofiar przemocy, itp. z sukcesem pomagają najbardziej potrzebującym w kilku gminach w całym kraju. Stowarzyszenie jest zainteresowane podjęciem działalności w Wolbromiu.

Środa, 11 lutego 2015 13:22

Prosimy o przyjęcie ankieterów

W związku z przygotowywaniem przez Gminę Wolbrom Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, w nadchodzących dniach mieszkańcy będą odwiedzani przez specjalnych ankieterów, których zadaniem jest jak najlepsze rozpoznanie i zdiagnozowanie potrzeb naszej gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków. Ankieterzy będą posiadali identyfikatory i upoważnienia podpisane przez burmistrza MiG Wolbrom.

Wtorek, 10 lutego 2015 09:42

Ciągłość władzy zobowiązuje?

W spotkaniu promującym otwarcie ośrodka opiekuńczo-wychowawczego dla uzależnionej młodzieży w Jeżówce uczestniczyła ekipa telewizyjna Przeglądu Olkuskiego… Na powstałym wówczas filmie utrwalona została panująca we wsi atmosfera, a nade wszystko wypowiedzi uczestników wydarzeń. Na zebraniu wiejskim w niedzielę 8 lutego mieszkańcy Jeżówki wykorzystali ten zapis jako podstawę do podjęcia uchwały zebrania wiejskiego w sprawie swojej opinii na temat dalszych losów budzącego kontrowersje ośrodka.

Wtorek, 10 lutego 2015 08:38

Ferie za pasem – są propozycje dla dzieci i młodzieży

Wielkimi krokami zbliża się okres zimowego wypoczynku dla uczniów naszej gminy. Pogoda w tym roku na razie jest wielką niewiadomą, jeżeli utrzyma się śnieg część z nas skorzysta z dogodnych warunków i wyjedzie na narty lub deskę. Ci, którzy nie mogą wyjechać też nie powinni się nudzić – lokalne instytucje szykują bowiem sporo ofert ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu. My jak zwykle zachęcamy do spędzania choć części czasu w ruchu na świeżym powietrzu.