Luty 2015

Poniedziałek, 16 lutego 2015 12:18

Rywalizowali w znajomości krajów niemieckojęzycznych

Uczniowie 4 gimnazjów z terenu naszej gminy uczestniczyli w konkursie języka niemieckiego „Feste und Bräuche der DACHL-Länder” (Święta i zwyczaje krajów niemieckojęzycznych), który odbył się 10. lutego 2015 r. w Zespole Szkół w Wolbromiu przy ul. Pod Lasem. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci Gimnazjów z Dłużca, Gołaczew i wolbromskich Gimnazjów Nr 4 oraz Nr 2.

Poniedziałek, 16 lutego 2015 11:54

Symbole Światowych Dni Młodzieży w Wolbromiu

W niedzielę 15 lutego 2015 r. do Wolbromia zawitały symbole nadchodzących XXXI Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i kopia ikony Matki Bożej Salus Populi Romani . Pierwszego dnia na modlitwie przed symbolami zebrali się przedstawiciele dekanatu Podwyższenia Krzyża Świętego, a poniedziałkowy poranek, uroczystą Drogą Krzyżową Krzyż i Ikona przewędrowali wierni dekanatu św. Katarzyny.

Piątek, 13 lutego 2015 14:36

Komisja oceni rudery

Jednym ze skutków niedawnych wydarzeń związanych z zagrożeniem budowanym przy budynku tzw. starej poczty przy ul Krakowskiej jest powołanie przez burmistrza specjalnej komisji, której zadaniem będzie ocena stanu technicznego obiektów budowlanych, mogących zagrażać bezpieczeństwu, usytuowanych na terenie Wolbromia. Komisja zinwentaryzuje potencjalnie niebezpieczne budynki, sprawdzi kto jest ich właścicielem i sporządzi raport, który posłuży podjęciu działań zapobiegawczych.

Czwartek, 12 lutego 2015 13:05

Będzie nowa hala sportowa przy SP1

Ku szczęśliwemu końcowi zbliżają się szerokie konsultacje w sprawie wstępnej koncepcji architektonicznej planowanej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wolbromiu nowej hali sportowej. W rozmowach na temat oczekiwań i potrzeb uczestniczyli oprócz fachowców ze strony urzędu także przedstawiciele społeczności szkolnej – dyrekcja, nauczyciele i rodzice. Zgłoszone uwagi zostały uwzględnione przez projektanta i wkrótce zapadnie decyzja o rozpoczęciu procesu projektowego.

Czwartek, 12 lutego 2015 09:44

Uwaga – w najbliższy poniedziałek utrudnienia dla kierowców na ul. Krakowskiej

W najbliższy poniedziałek 16 lutego od godz. 8.45 przez ok. 1,5 godziny na ul. Krakowskiej od okolic parku miejskiego do Rynku wystąpią utrudnienia związane z zajęciem pasa drogowego przez wiernych uczestniczących w powitaniu peregrynujących po Polsce z okazji nadchodzących Światowych Dni Młodzieży Krzyża i Ikony Matki Bożej. Uczestnicy powitania będą gromadzić się w parku miejskim przed godz. 9, po czym ul. Krakowską ruszy w stronę kościoła procesja wiernych uczestniczących w Drodze Krzyżowej.