Luty 2015

Czwartek, 19 lutego 2015 12:50

Skarbniczka ma zastąpić skarbnika

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu 26 lutego radni podejmą m. in. dwie uchwały o odwołaniu z dniem 1 kwietnia 2015 r. starego i powołaniu nowego skarbnika Gminy Wolbrom. Po ponad 20 latach pracy na rzecz Gminy Wolbrom na wniosek burmistrza Adama Zielnika skarbnika Jana Turka ma zastąpić obecna skarbniczka gminy Trzyciąż Edyta Żuchowicz–Reszka.

Czwartek, 19 lutego 2015 10:40

W piątek protest rolników w Wolbromiu

Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu został poinformowany, że w najbliższy piątek, 20 lutego w Wolbromiu zostanie zorganizowana akcja protestacyjna rolników przeciwko fatalnej sytuacji w rolnictwie w kwestii opłacalności produkcji rolnej. O godz. 11 na wolbromskim placu targowym rozpocznie się wiec protestacyjny, w którym wezmą udział rolnicy z naszych okolic, którzy następnie przejadą na traktorach po ulicach Wolbromia.

Czwartek, 19 lutego 2015 10:14

Będziemy składać wniosek o środki na remont remizy

3 mln złotych planuje przeznaczyć samorząd Województwa Małopolskiego na kontynuację w roku 2015 programu „Małopolskie Remizy”. Gmina Wolbrom ma zamiar ubiegać się o wsparcie finansowe na remont starej remizy OSP w Wolbromiu.

Czwartek, 19 lutego 2015 08:21

Radni pomogą rozwiązać dylemat

Przestarzała wolbromska oczyszczalnia ścieków wymaga szybkiej modernizacji. 4 lata temu ogłoszono przetarg na to zadanie, powstał projekt, który w ubiegłym roku uzyskał pozwolenie na budowę. Zanim jednak doszło do przetargu na wykonanie prac modernizacyjnych burmistrz Adam Zielnik uznał, że przyjęta w projekcie moc oczyszczalni nie jest adekwatna do lokalnych potrzeb, co niepotrzebnie zawyża koszty modernizacji, a później eksploatacji obiektu. Samorządowcy myślą jak wybrnąć z sytuacji.

Czwartek, 19 lutego 2015 07:12

DK zaprasza na spektakl dla dzieci

Dom Kultury w Wolbromiu zaprasza na kolejną rodzinną przygodę z teatrem w ramach Stacji Bajek. Tym razem 22 lutego o godzinie 16.30 będziem można zobaczyć widowisko o walorach edukacyjno-artystycznego „O KRÓLEWICZU, CO TKAŁ DYWANY” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Parawan.