Luty 2015

Środa, 18 lutego 2015 17:23

Zamiast słuchać plotek – lepiej sprawdzić u źródła

W związku z opublikowaniem informacji o prowadzonych przez burmistrza wstępnych rozmowach na temat możliwości zagospodarowania hotelu przy ul. Pod Lasem przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne i plotkami jakie pojawiły się na ten temat w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się dziś spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami i dyrektorem ZS Pod Lasem. Wyjaśniono niejasności, a mieszkańcy uzyskali odpowiedzi na swoje wątpliwości. Wygląda na to, że strach ma wielkie oczy, a plotki szkodzą.

Wtorek, 17 lutego 2015 07:48

Znamy Gminnego Mistrza Ortografii

W Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu przeprowadzony został Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, którego celem było wyłonienie Gminnego Mistrza Ortografii. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka polskiego z Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu - Małgorzata Krężel, Marta Serwatka oraz Anna Stasiek. Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom – Adam Zielnik.

Wtorek, 17 lutego 2015 07:35

Od 1 marca nowe dowody i inne zmiany w administracji

1 marca rusza System Rejestrów Państwowych, nowy system informatyczny, który połączy kluczowe z punktu widzenia funkcjonowania państwa rejestry. W zintegrowanym systemie znajdą się m.in. rejestry PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego.

Poniedziałek, 16 lutego 2015 17:06

Gmina Wolbrom dołoży do remontów dróg powiatowych

Starostwo w Olkuszu otrzymało promesę z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji dotyczącą przydzielenia funduszy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych na pięciu drogach powiatowych, w tym dwóch na terenie gminy Wolbrom: Wierzchowisko-Budzyń w Budzyniu oraz Poręba Górna-Porąbka w Porębie Górnej. Starosta zwrócił się do burmistrza o wsparcie finansowe tych remontów.

Poniedziałek, 16 lutego 2015 15:14

Disco-bal w Zespole Szkół w Gołaczewach

Zanim stęsknieni za wolnością uczniowie rozpoczęli zimowe ferie, 14 lutego 2015 roku w Zespole Szkół w Gołaczewach odbyła się tradycyjna impreza środowiskowa. W tym roku była to wyjątkowa kumulacja: zabawy choinkowej, dyskoteki walentynkowej i ostatkowej.