Luty 2015

Czwartek, 26 lutego 2015 09:50

Przedsiębiorcy – uważajcie na naciągaczy!

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom przypomina, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE. Pisma do przedsiębiorców z wezwaniem do opłaty za wpis są próbami wyłudzenia pieniędzy.

Czwartek, 26 lutego 2015 08:36

Możliwe utrudnienia w korzystaniu z nowego systemu

Z dniem 1 marca MSW uruchomi nowy informatyczny system rejestrów państwowych (SRP), który połączy kluczowe z punktu widzenia funkcjonowania państwa rejestry. W zintegrowanym systemie znajdą się m.in. rejestry PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. W tym dniu wchodzą w życie nowe ustawy: Prawo o aktach stanu cywilnego, Ustawa o dowodach osobistych oraz Ustawa o ewidencji ludności.

Środa, 25 lutego 2015 15:14

Zbliżają się wybory sołtysów i rad sołeckich

Kończy się kadencja sołtysów i rad sołeckich. W związku z powyższym burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom wyznaczył terminy wyborów, które zostaną przeprowadzone w poszczególnych sołectwach.

Środa, 25 lutego 2015 15:02

Wnioski o zwrot akcyzy

Urząd Miasta i Gminy Wolbrom informuje rolników, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wójta, burmistrza właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) można składać do 2 marca 2015 r.

Środa, 25 lutego 2015 12:58

Ekologia i oszczędność bez obciążania Gminy

Przechodzenie na nowoczesne, oszczędne systemy oświetlenia jest początkowo dość kosztowne. W Wolbromiu pojawił się pomysł na rozwiązanie tego problemu. Burmistrz Adam Zielnik podjął rozmowy z firmą, która nie tylko prowadzi kompleksową wymianę systemu oświetlenia, ale także oferuje korzystny sposób finansowania przedsięwzięcia. Jeżeli dojdzie do współpracy, po upływie 3-4 lat jest szansa na duże oszczędności w zakresie kosztów oświetlenia, ponoszonych przez Gminę i podlegające jej jednostki.