Luty 2015

Wtorek, 03 lutego 2015 07:08

Strażacy zapraszają - weź udział w konkursie plastycznym

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu zachęca do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży organizowanego pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”. Dopuszczalną techniką wykonania prac to: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie i techniki mieszane. Termin nadsyłania prac do etapu powiatowego- 23 marca 2015r.

Poniedziałek, 02 lutego 2015 17:22

Gołaczewskie Betlejem

Kończący się okres bożonarodzeniowy oraz niedawne obchody Dnia Babci i Dziadka społeczeństwo Gołaczew świętowało w szczególny sposób. 31. stycznia miejscowi seniorzy oraz zaproszeni goście zostali zaproszeni na wyjątkowe przedstawienie jasełkowe pt. „Betlejem Polskie”. Aktorami przedstawienia, opartego na napisanym 112 lat temu utworze Lucjana Rydla, byli sami mieszkańcy wsi. Gorącymi brawami nagrodzeni zostali aktorzy zarówno ci najmłodsi jak i licznie odsadzeni w rolach seniorzy.

Poniedziałek, 02 lutego 2015 15:44

Szansa na rozwiązanie problemu mieszkań socjalnych

Zadbany, nowoczesny budynek, w którym znajdzie się miejsce na kilkadziesiąt niedrogich w utrzymaniu lokali socjalnych o dobrym standardzie w Wolbromiu? Jest na to duża szansa. Burmistrz prowadzi poważne rozmowy z nowym właścicielem hotelu przy ul. Łukasińskiego, który chce się podjąć modernizacji i rozbudowy obiektu na potrzeby socjalne Gminy. Docelowo budynek mógłby zabezpieczyć potrzeby mieszkaniowe mieszańców Rajów, a także innych potencjalnych lokatorów.

Poniedziałek, 02 lutego 2015 14:12

Razem można więcej

W związku z podjęciem przez Gminę Wolbrom inicjatywy zorganizowania grupy odbiorców zbiorowych, zainteresowanych optymalizacją kosztów zakupu gazu ziemnego burmistrz Adam Zielnik zaprosił dziś do urzędu przedstawicieli samorządów lokalnych z terenu powiatu olkuskiego. Im większa grupa odbiorców tym większa szansa na dobre upusty w cenach gazu.

Poniedziałek, 02 lutego 2015 13:23

Ferie ze strażakami

Już za dwa tygodnie dla małopolskich uczniów rozpoczną się ferie zimowe. Z myślą o dzieciach pozostających w okresie zimowej kanikuły zarówno w domach, jak i przebywających na półkoloniach czy korzystających ze zorganizowanych form wypoczynku Komenda Powiatowa PSP w Olkuszu organizuje akcję „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2015”, podczas której istnieje możliwość zwiedzania jednostek ratowniczo-gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu.