Marzec 2015

Poniedziałek, 16 marca 2015 11:19

Trwa rekrutacja do przedszkoli

Marzec to tradycyjnie czas zapisów dzieci do przedszkoli. W nadchodzącym roku szkolnym w przedszkolach na terenie gminy Wolbrom nie powinno zabraknąć miejsca dla żadnego chętnego dziecka. We wszystkich placówkach odbyły się lub jeszcze odbędą dni otwarte, podczas których kandydaci na przedszkolaków mogą zapoznać się z warunkami w poszczególnych placówkach. Ofertę przedszkoli publicznych uzupełniają propozycje przedszkoli niepublicznych.

Piątek, 13 marca 2015 19:11

Dom Kultury zaprasza

Są już dostępne bilety na koncert szczególny dla miłośników muzyki grupy GENESIS i następcy Phila Collinsa - Raya Wilsona, któremu  po sukcesie Stiltskin, muzycy zespołu Genesis zaproponowali współpracę po rezygnacji Phila Collinsa. W latach 1996–1999, Wilson był frontmanem tej grupy współtworząc będący na czwartym miejscu w historii sprzedaży zespołu album „Calling All Stations“.

Piątek, 13 marca 2015 14:52

Pożar w Linterze – ćwiczenia straży pożarnej

11 marca 2015 r. teren firmy LINTER w Łobzowie stał się obiektem ćwiczeń taktyczno –bojowych straży pożarnej, w których brali udział strażacy z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej z Olkusza i Wolbromia, oraz strażacy ochotnicy z Dłużca, Poręby Dzierżnej i Zarzecza. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar pomieszczeń socjalnych w jednym z obiektów produkcyjnych na terenie zakładu.

Piątek, 13 marca 2015 11:38

Sztuka dla sztuki

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu radni będą musieli znowu przegłosować wysokość stawki za odbiór odpadów komunalnych. Stawka się nie zmienia, ale ponowne przyjęcie uchwały wymusza nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Piątek, 13 marca 2015 09:40

Ostatni remont w ramach gwarancji

Kończy się okres gwarancji na prace wykonane w ramach modernizacji „bydlinki”, czyli drogi powiatowej 1095K. Od początku kadencji nowi wolbromscy radni miejscy i powiatowi intensywnie monitują konieczność wykorzystania ostatniej szansy napraw gwarancyjnych. W Radzie Miejskiej interpelacje w sprawie wsparcia działań w tym zakresie przez naszych reprezentantów w powiecie składał radny Zdzisław Pasich z Łobzowa, wspierany przez burmistrza Adama Zielnika, którzy oceniali wczoraj stan drogi.