Marzec 2015

Czwartek, 12 marca 2015 14:22

Gmina Wolbrom przejmie były internat

Rada Powiatu Olkuskiego przychyliła się wczoraj do prośby burmistrza Wolbromia i przekazała w użyczenie na 20 lat Gminie Wolbrom zarządzaną przez Powiat Olkuski części budynku po byłym internacie, a później gimnazjum przy ul. Skalskiej 18.

Czwartek, 12 marca 2015 08:05

Uwaga – utrudnienia na ul. Konopnickiej

W związku z rozpoczęciem w dniu dzisiejszym remontu jezdni i chodnika na ul. Konopnickiej prosimy o nieparkowanie tam samochodów. Prace będą polegały na wymianie chodnika od strony zabudowań, likwidacji chodnika od strony parku, budowie nowych miejsc parkingowych i naprawie nawierzchni.

Środa, 11 marca 2015 10:56

Wiosenne porządki rozpoczęte

Gmina Wolbrom na dobre rozpoczęła wiosenne porządki. Równolegle zamiatane są gminne ulice, usuwane zimowe zanieczyszczenia i rozpoczynane pierwsze remonty. Prace będą prowadzone w zakresie na który pozwoli kapryśna przedwiosenna pogoda.

Środa, 11 marca 2015 08:40

Stypendia dla chorych dzieci

Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a Twoja rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, jesteś potencjalnym adresatem stypendium oferowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES. Wnioski o stypendia na lata 2015/2016 przyjmowane będą 6 kwietnia 2015 roku. Szczegóły w załączniku:

Wtorek, 10 marca 2015 10:44

Darmowy kurs pierwszej pomocy

Polskie prawo nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia o nagłym zagrożeniu zdrowotnym pogotowia ratunkowego lub innych służb ratowniczych, a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu. Nie każdy jednak wie jak pomagać, wielu boi się pojąć akcję ratunkową ze względu na ryzyko zaszkodzenia poszkodowanemu. Jest okazja, aby za darmo skorzystać z fachowego kursu udzielania pierwszej pomocy. Zachęcamy do udziału!