Marzec 2015

Poniedziałek, 09 marca 2015 12:53

Wiosenna zbiórka śmieci

Jeszcze przed świętami mieszkańcy gminy Wolbrom będą mogli pozbyć się uciążliwych śmieci, których nie można wyrzucać do zwykłego przydomowego kubła. 23 marca na terenie całej gminy będą zbierane tzw. elektrośmieci, a w wyznaczonych terminach będzie można oddać odpady wielkogabarytowe. Mieszkańcy powinni wystawić sprzęty, których chcą się pozbyć przed posesje do godz. 8 rano. Tradycyjnie prosimy o rozważne wystawianie śmieci i nieutrudnianie ruchu pieszych i pojazdów. Oto szczegóły:

Piątek, 06 marca 2015 11:28

Oszczędności na zakupie gazu

Do 20 marca 2015 r. dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Wolbrom, w tym UMiG Wolbrom, placówki oświatowe, jednostki OSP i WZWiK mają zdecydować czy podpiszą umowy zmieniające dostawcę gazu. Podobnie jak już wiele innych podmiotów w Polsce Gmina Wolbrom może skorzystać ze zniżek oferowanych przez Spółkę DUON Marketing and Trading S.A. z siedzibą w Gdańsku, zajmująca się sprzedażą tańszego gazu ziemnego kupowanego w Niemczech.

Piątek, 06 marca 2015 10:55

Podatek od psa do końca marca

Przypominamy właścicielom psów, że zgodnie z obowiązującym prawem w Gminie Wolbrom obowiązuje opłata z tytułu posiadania psa, która powinna być uiszczona bez wezwania do 31 marca każdego roku. Opłata za jednego psa wynosi 34 zł na rok. Niektórzy są z opłaty zwolnieni. Zachęcamy do zapoznania się z przepisami:

Piątek, 06 marca 2015 08:55

MEN konsultuje nowy podręcznik dla drugich klas

Do 20 marca potrwają konsultacje społeczne w sprawie drugiej część bezpłatnego podręcznika dla drugoklasistów "Nasza szkoła" , która została wczoraj opublikowana w Internecie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Czwartek, 05 marca 2015 14:44

Kwalifikacja wojskowa

Od 2 lutego do 30 kwietnia 2015 r. w Małopolsce trwa kwalifikacja wojskowa. Osoby, które zgłoszą się do kwalifikacji, nie będą obowiązkowo wcielane do wojska. Wezwani z terenu gminy Wolbrom mają się stawić przed komisją w terminie od 4 marca do 3 kwietnia.