Marzec 2015

Środa, 25 marca 2015 13:30

Zmiana godzin pracy Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o zmianie godzin urzędowania. Od 1 kwietnia 2015 r. Urząd Skarbowy w Olkuszu będzie czynny: poniedziałek w godzinach od 7:15 do 18:00, wtorek - piątek w godzinach od 7:15 do 15:15.

Środa, 25 marca 2015 13:26

Pierwsza pomoc może uratować życie

Każdy może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania. Zanim przybędzie fachowa pomoc medyczna może minąć nawet kilkanaście minut, od których często zależy powodzenie dalszej akcji ratunkowej. Bardzo ważne jest, aby nie bać się udzielać pomocy. Jest łatwiej, kiedy mamy podstawowe umiejętności w tym zakresie. Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu zakupił ostatnio dwa automatyczne zewnętrzne defibrylatory i przeszkolił pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Środa, 25 marca 2015 13:21

Czy w Wolbromiu powstanie wyższa uczelnia?

Jest na to duża szansa. Rozmowy na ten temat podjęli burmistrz Adam Zielnik, Monika Jaworska, dyrektor regionalny Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Piotr Gamrot, dyrektor Domu Kultury, a zarazem przyszły zarządca budynku po byłym internacie przy ul. Skalskiej 18, który na podstawie uchwały Rady Powiatu Olkuskiego niedługo ma zostać przekazany Gminie w użyczenie na 20 lat.

Wtorek, 24 marca 2015 14:24

Własnościowe dylematy

Jest szansa, że remont mocno zdegradowanego ciągu dróg powiatowych od Dłużca, przez „Sarnie Doły” , w kierunku szkoły w Kąpielach Wielkich i dalej do Poręby Dzierżnej zostanie wykonany z dofinansowaniem ze środków z Budżetu Państwa - nowej edycji tzw. schetynówek. Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Olkuskiego doszło do wymiany zdań na temat zasadności przekazywania w zarząd gminy Wolbrom dróg powiatowych .

Wtorek, 24 marca 2015 13:16

Samodzielnie będzie taniej

Ewoluują plany zagospodarowania budynku po byłym hotelu robotniczym przy ul. Łukasińskiego. Burmistrz Adam Zielnik uznał, że przygotowana przez obecnego właściciela wycena wynajmu Gminie lokali po remoncie jest zbyt wysoka i zaproponował odkupienie budynku w obecnym stanie. Właściciel jest skłonny przystać na tę propozycję. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem ustalenia rozsądnej ceny i wyrażenia zgody przez Radę Miejską.