Wrzesień 2014

Piątek, 12 września 2014 10:35

Niedługo ruszy kanalizacja Łobzowa

Gmina Wolbrom finalizuje kolejną ważną dla mieszkańców sprawę. Za kilka dni burmistrz Jan Łaksa podpisze umowę na dofinansowanie budowy kanalizacji Łobzowa. Nasz wniosek o przyznanie pomocy z PROW został oceniony pozytywnie i doczekał się na zwiększenie puli środków finansowych w bieżącym rozdaniu.

Piątek, 12 września 2014 10:34

LOP nad Nerką - korespondencja z SP1

9 września br., już po raz kolejny członkowie Ligi Ochrony Przyrody ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu wraz z opiekunkami: Izą Klimek, Edytą Kołodziej, Edytą Kuś i Barbarą Starzyk, zostali przyjęci i ugoszczeni nad zalewem „Nerka” przez prezesa Stowarzyszenia Wędkarskiego Stanisława Biernackiego, inaugurując swoją działalność w nowym roku szkolnym.

Piątek, 12 września 2014 09:21

Kolejne remonty dróg gminnych

Zauważalne, bo dość uciążliwe dla użytkowników, remonty z udziałem środków z Narodowego Programu Dróg Lokalnych nie są jedynymi pracami prowadzonymi na drogach naszej gminy. Do końca sezonu zostało jeszcze kilka tygodni i jeżeli pogoda pozwoli to do realizacji zostało jeszcze kilka istotnych dla mieszkańców modernizacji dróg, będących w zarządzie gminy.

Czwartek, 11 września 2014 13:50

Ostatnie bilety na koncert SDM

Dom Kultury w Wolbromiu zaprasza na koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo, który odbędzie się w najbliższą sobotę 13 września o godz. 19. Ostatnie bilety można jeszcze rezerwować pod nr tel. 32 6441341

Czwartek, 11 września 2014 13:47

LGD „Nad Białą Przemszą” zaprasza na szkolenie

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” ogłasza nabór uczestników projektu pt. „Ośrodek Wsparcia Aktywności Lokalnej”, którego głównym celem jest kształtowanie wiedzy i umiejętności pozwalających na aktywne uczestnictwo w życiu publicznym wśród organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych działających na obszarach wiejskich powiatu olkuskiego.