Wrzesień 2014

Środa, 24 września 2014 14:00

Skutecznie popularyzują folklor

W roku jubileuszu 35-lecia istnienia ZPiT Wolbromiacy zespół realizuje projekt "Ludowe działania międzypokoleniowe”. Dzięki dofinansowaniu z EFRROW w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 możliwa była organizacja ogólnodostępnych warsztatów artystycznych oraz zakup i przygotowanie rekwizytów oraz strojów, niezbędnych do prezentacji podsumowujących działania. Pięć zorganizowanych przy tej okazji koncertów przyciągnęło liczną publiczność.

Środa, 24 września 2014 09:37

Dwa tygodnie na zgłoszenie kandydatów na radnych

Listy kandydatów na radnych do właściwej gminnej komisji wyborczej można zgłaszać jeszcze przez 14 dni. Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, termin upływa 7 października o północy. Po tym czasie zgłoszenie listy kandydatów na radnych jest możliwe wyłącznie, gdy w przewidzianym terminie w okręgu wyborczym nie zostanie zgłoszona żadna albo zostanie zgłoszona tylko jedna lista.

Wtorek, 23 września 2014 12:27

Gmina Wolbrom przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ (PGN) to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego tj. redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenia efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza, a także zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii.

Wtorek, 23 września 2014 09:33

Finanse Gminy wyglądają dobrze

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zostanie przedłożona informacja o realizacji budżetu Gminy Wolbrom, a także Wieloletniej Prognozy Finansowej za I półrocze 2014 r., która uzyskała pozytywną opinię RIO. Dobrze ocenia sytuację finansową gminy skarbnik Jan Turek, który informację przygotował.

Poniedziałek, 22 września 2014 14:42

Niepełnosprawni obchodzili swoje święto

„Równość, godność – wspólna sprawa” - pod takim hasłem w miniony piątek w wolbromskim DK świętowano Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. W tym roku oprócz występów scenicznych wszyscy zgromadzeni mogli wspólnie bawić się przy grillu na placu przy DK. Organizatorem tego wydarzenia był Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej, działający w strukturze PSOUU koło w Wolbromiu. Akcja miała charakter integracyjno- edukacyjny.