Wrzesień 2014

Czwartek, 04 września 2014 09:55

LGD poszukuje chętnych do projektu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” ogłasza nabór uczestników projektu pt. „Ośrodek Wsparcia Aktywności Lokalnej”, którego głównym celem jest kształtowanie wiedzy i umiejętności pozwalających na aktywne uczestnictwo w życiu publicznym wśród Aktywnych Wspólnot Lokalnych działających na obszarach wiejskich powiatu olkuskiego. Uczestnicy projektu otrzymają kompleksowe wsparcie, w ramach którego zaplanowanych zostało 7 szkoleń tematycznych:

Środa, 03 września 2014 10:57

Jarmark Rycerski w Rabsztynie

W niedzielę 14. września od godz. 11.00 w Rabsztynie odbędzie się Jarmark Rycerski. Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” i Bractwo Rycerskie "Kruk" zapraszają wszystkich wielbicieli zamku Rabsztyn, rękodzieła i lokalnych tradycji do przybycia pod tę malowniczo położoną warownię. Dodatkową atrakcją imprezy będzie przegląd piosenki turystycznej na scenie pod ruinami zamku. Na wszystkich uczestników czeka moc atrakcji. Oby pogoda dopisała - z pewnością będzie to udana impreza. Zachęcamy do udziału!

Środa, 03 września 2014 08:45

Informacja Starosty w sprawie szczepień przec. grypie

Starosta Olkuski oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Olkuszu zapraszają na bezpłatne szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie mieszkańców powiatu olkuskiego z rocznika 1954 i wcześniejszych.

Środa, 03 września 2014 08:30

Przypomnienie

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom przypomina rodzicom uczniów, którzy kwalifikują się do dofinansowania zakupu podręczników i materiałów dydaktycznych w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. "Wyprawka szkolna", iż wnioski należy składać do Dyrektorów szkół w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 września 2014 r. W załączeniu wniosek do pobrania:

Wtorek, 02 września 2014 12:01

Sezon piłkarski rozpoczęty

14 sierpnia zainaugurowane zostały rozgrywki piłkarskie w olkuskiej klasie A, a w ostatni weekend sierpnia drużyny klasy B z grupy Olkusz I i Olkusz II (Miechów). Wśród 16. zespołów klasy A obok AP Przebój Wolbrom w rozgrywkach uczestniczą Sokół Gołaczewy i Strumyk Zarzecze. W grupach klasy B w sezonie 2014/15 Gminę Wolbrom reprezentują zespoły: AP Przebój Wolbrom II, Olimpia Łobzów i Strumyk II Zarzecze (Olkusz I) oraz Przebój 1937 Wolbrom i Trzy Buki Wierzchowisko (Olkusz I- Miechów).