Czerwiec 2014

Czwartek, 05 czerwca 2014 14:50

Absolutorium za rok 2013 udzielone

Podczas ostatniej sesji, Rada Miejska na wniosek Komisji Rewizyjnej, stosunkiem głosów 15 - za, 3 -przeciwnych i 1- głosie wstrzymującym się, udzieliła Burmistrzowi Janowi Łaksie absolutorium. Oznacza to, że wykonanie budżetu za rok ubiegły było zgodne z planem i zasadami obowiązującymi samorządy.

Czwartek, 05 czerwca 2014 13:02

Ruszyła akcja czipowania psów

Gmina Wolbrom, idąc śladem dobrych praktyk w tym zakresie, sprawdzonych już w wielu miastach, postanowiła wejść w program czipowania psów, prowadzony przy użyciu bazy danych SAFE-ANIMAL, stworzonej z myślą o rejestracji zwierząt poddanych zabiegowi iniekcji mikroczipem. Weterynarze i Straż Miejska będą mogli łatwo odnaleźć właściciela zagubionego zarejestrowanego psa. Po kilkudniowej zwłoce spowodowanej małymi trudnościami technicznymi program już ruszył.

Czwartek, 05 czerwca 2014 12:34

Będą zwalczać barszcz Sosnowskiego

Rusza program likwidacji barszczu Sosnowskiego, inwazyjnej rośliny zagrażającej rodzimym gatunkom flory oraz ludziom, który będzie realizowany w 30 gminach Małopolski. Do realizacji projektu, który koordynuje Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, przyłączyła się gmina Wolbrom, borykająca się z problemem w okolicy Domaniewic, Sulisławic i Poręby Górnej.

Czwartek, 05 czerwca 2014 10:44

Gołaczewy - I miejsce w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - korespondencja

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Startująca w nim drużyna z Gimnazjum w Gołaczewach w składzie: Krystian Knap, Jakub Amanowicz i Grzegorz Kalarus okazała się bezkonkurencyjna. Oprócz zwycięstwa drużynowego, pierwsze miejsce w rywalizacji indywidualnej zajął Knap Krystian. Podczas uroczystej akademii w dn. 28 maja 2014 roku zwycięzcom wręczono nagrody i dyplomy.

Czwartek, 05 czerwca 2014 07:27

Znajdź Mottainai w swoim domu lub szkole - korespondencja

Pod takim hasłem w maju odbył się finał konkursu na najlepszy pomysł zastosowania zasad Mottainai w szkole lub w domu oraz na najciekawszą prezentacje multimedialną dotyczącą odnawialnych źródeł energii. W konkursie brali udział uczniowie Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu. Konkurs zorganizowany był przez firmę TRI Poland, a koordynatorką działań w szkole była pani Aneta Dobrek.