Czerwiec 2014

Poniedziałek, 16 czerwca 2014 07:51

Piłkarze z Jedynki najlepsi w powiecie!

Wygrana w zawodach powiatowych w mini piłce nożnej chłopców klas IV, które odbyły się 10 czerwca w Bukownie to niewątpliwy sukces drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1. Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce po zwycięskich meczach, w których pokonaliśmy szkołę z Bukowna 3:1 i szkołę z Olkusza 2:1. Tym samym uzyskaliśmy awans na zawody rejonowe.

Piątek, 13 czerwca 2014 10:11

Oddając krew ratujesz komuś życie!

14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawstwa, dedykowany wszystkim dawcom krwi. W tym roku pod hasłem "Bezpieczna krew ratuje życie matki" rozpocznie się kolejna edycja ogólnopolskiej Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Wszyscy wiemy jak ważnym lekiem może stać się krew. Mimo, iż medycyna idzie coraz bardziej na przód- krew i produkty krwiopochodne nie szybko zostaną zastąpione preparatami sztucznego pochodzenia. Pamiętajmy - każdy dawca krwi to bohater!

Czwartek, 12 czerwca 2014 10:54

Zaproszenie na "Weekend ze zdrowiem"

Starosta Powiatu Olkuskiego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz partnerami: UMiG Olkusz, UM Bukowno, podmiotami leczniczymi: Grupą Nowy Szpital w Olkuszu, Wojewódzkim Szpitalem Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji prozdrowotnej "Weekend ze zdrowiem", która odbędzie się 15 czerwca w godz. 11-16 na terenie Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego "Czarna Góra" w Olkuszu.

Środa, 11 czerwca 2014 12:35

Strażacy pokazali co potrafią

10 czerwca 2014 r. na terenie powiatu olkuskiego odbyły się „Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej woj. małopolskiego”. Strażacy poradzili sobie świetnie z zadaniami dotyczącymi różnych aspektów ratowniczych.

Środa, 11 czerwca 2014 08:28

IV Małopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Jak ważne i potrzebne jest regularne czytanie najmłodszym chyba nikogo nie trzeba już przekonywać. Czynność ta, choć wydaje się być bardzo prosta, jest często zaniedbywana, a przecież m.in. wspiera rozwój, usprawnia pamięć oraz kształtuje wrażliwość. Ponadto sprawia radość, pozostawia cudowne wspomnienia i kształtuje więź między rodzicami a dzieckiem.