Czerwiec 2014

Piątek, 06 czerwca 2014 11:39

Wyniki egzaminu szóstoklasistów z Gminy Wolbrom

Znane są już wyniki sprawdzianu szóstoklasistów, który 1 kwietnia pisali uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej. Publiczne szkoły z Gminy Wolbrom wypadły dość dobrze uzyskując średni wynik 65,99%. Uczniowie uzyskali najwyższe wyniki za rozwiązanie zadań sprawdzających umiejętność czytania, dobrze poradzili sobie z korzystaniem z informacji, nieco trudniejsze okazały się zadania z obszaru pisania i rozumowania.

Piątek, 06 czerwca 2014 09:08

Noc w szkole – korespondencja z SP1

Czy chodzenie do szkoły i spędzanie w niej wielu godzin może być miłe i przyjemne? Oczywiście , że tak. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu, spędzając w niej … całą noc.

Piątek, 06 czerwca 2014 08:56

Zaproszenie na piknik rodzinny w Chełmie

Czerwiec to czas rodzinnych pikników - tym razem w załączeniu zaproszenie ze Szkoły Podstawowej w Chełmie

Piątek, 06 czerwca 2014 08:50

Gratka dla poszukujących doświadczenia zawodowego

TRI Poland w Wolbromiu zdecydowało się otworzyć w najbliższe wakacje podwoje dla młodych ludzi zainteresowanych zdobywaniem doświadczeń zawodowych w nowoczesnych warunkach. Studenci IV lub V roku z kierunków technicznych mogą ubiegać się o miesięczny bezpłatny staż w tej dużej międzynarodowej firmie o uznanej w świecie renomie.

Piątek, 06 czerwca 2014 07:14

Burmistrz z absolutorium za rok 2013

Podczas wtorkowej Sesji, Rada Miejska na wniosek Komisji Rewizyjnej, stosunkiem głosów 15 - za, 3 -przeciwnych i 1- głosie wstrzymującym się, udzieliła Burmistrzowi Janowi Łaksie absolutorium. Wcześniej, również Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o udzieleniu absolutorium Burmistrzowi z tytułu wykonania budżetu za rok 2013. Oznacza to, że wykonanie budżetu za rok ubiegły było zgodne z planem i zasadami obowiązującymi samorządy.