Czerwiec 2014

Środa, 11 czerwca 2014 07:42

Ruszyły zapisy do udziału w biegu "Wolbromska Ciężka Dycha".

Bieg jest elementem Projektu pod nazwą "Dni Promocji zdrowego trybu życia i odżywiania" i odbędzie się 29. czerwca 2014 r. ulicami Wolbromia. Start o godz. 10.10 ze Stadionu Przeboju Wolbrom ul. Leśna 2. Wszystkie informacje związane z udziałem w biegu znajdują się w załączonym Regulaminie biegu.

Wtorek, 10 czerwca 2014 12:34

AP Przebój Wolbrom zaprasza na mecz

Już w najbliższy czwartek o godz. 18:00 na stadionie w Wolbromiu odbędzie się mecz seniorów AP Przebój Wolbrom. Tym razem ich rywalem będzie drużyna LKS Spójnia Osiek. W poprzednim spotkaniu zawodnicy wolbromian zwyciężyli aż 6:0, dlatego czwartkowy mecz zapowiada się ciekawie. Drużyna Tomasza Kulawika od początku tej rundy spisuje się bardzo dobrze, dlatego zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ul. Leśnej 2.

Wtorek, 10 czerwca 2014 11:09

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nadal obowiązuje

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wczoraj wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, unieważniający w całości miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Wolbrom i skierował go do ponownego rozpoznania. W praktyce oznacza to, że nadal obowiązują zapisy istniejącego planu. Dla mieszkańców gminy Wolbrom jest to dobra wiadomość, bowiem uchylenie planu wiązałoby się z poważnymi utrudnieniami.

Wtorek, 10 czerwca 2014 07:06

Zaproszenie

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie zaprasza na VIII Regionalny Czempionat Koni Rasy Małopolskiej pod nazwą "Święto Konia Małopolskiego", który odbędzie się w "KLIKOWEJ" Tarnów, ul. Klikowska 304 w dniach 14-15 czerwca 2014 r. Według informacji organizatorów w Czempionacie wezmą udział hodowcy z naszej gminy, którzy będą prezentować swoje konie rasy małopolskiej.

Poniedziałek, 09 czerwca 2014 14:31

Jest sukces – mamy drugą schetynówkę!

Wydawało się, że sprawa przepadła. Tegoroczne, kilkakrotnie zmieniające się decyzje w sprawie finansowania remontów dróg lokalnych w ramach tzw. schetynówek postawiły pod mocnym znakiem zapytania remont ciągu dróg gminnych – ul. Leśnej i Młyńskiej, do którego Wolbrom przymierza się już drugi raz. Pierwotnie, mimo pozytywnej opinii, wniosek przygotowany przez naszą gminę nie zmieścił się w możliwościach finansowych państwa.